Průmyslová váha zvýší efektivitu provozu a omezí provozní náklady

Průmyslová váha

Každý, kdo se při svém podnikání zabývá přepravou materiálu, zboží či zásilek, dobře ví, jak důležité je vždy znát přesnou hmotnost nákladu. To platí nejen v silniční, ale také v železniční, letecké i lodní dopravě. Důsledným vážením lze předejít mnoha problémům.

Proč je na místě používat průmyslové váhy

Každý nákladní automobil, dodávka, železniční vagón, letadlo, nákladní loď i jakékoli tažné či tlačné zařízení mají určitou maximální nosnost, která by za žádných okolností neměla být překročena. Navíc je třeba vyhovět i právním předpisům, za jejichž nerespektování hrozí často i velice citelné sankce. Při kontrolování váhy lze také výrazně snížit náklady vynaložené na dopravu. Přetížení se totiž negativně projevuje na spotřebě dopravního prostředku a v jeho důsledku dokonce dochází i k výrazně rychlejšímu opotřebení. Průmyslové váhy jsou proto optimálním řešením pro každou přepravní společnost.

Nejžádanější průmyslová váha je autováha

Silniční přeprava u nás v současné době dominuje. A jedním ze zařízení, která pomáhají k zajištění její efektivnosti a bezpečnosti, je automobilová váha. Mezi naprostou špičku patří silniční autováha Tenzona, která se skládá z mechanické konstrukce a elektronické části s tenzometrickými snímači a vážním indikátorem. Vyznačuje se vysokou přesností, jelikož se průběžně přizpůsobuje změnám teploty, kolísání napětí, průhybu snímače i dalším proměnlivým jevům. Lze ji používat i v extrémních podmínkách a v případě potřeby vybavit nadstavbovým sofistikovaným řešením.

průmyslové váhy

Tenzometrické váhy tu jsou pro pro všechny ostatní způsoby přepravy

Tenzometrická váha je průmyslová váha určená zejména pro letadla a železniční vagóny. Jedná se o specializované řešení realizované na zakázku v závislosti na přesných potřebách provozovatele váhy. Zkušení konstruktéři z Tenzony dokáží navrhnout a sestrojit špičkovou tenzometrickou váhu optimalizovanou pro konkrétní provoz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *