Jaké jsou výhody kvalitních převodovek pro průmyslové nasazení?

Výhody kvalitních převodovek

Převodovka je zařízení, které umožňuje převod mezi hnacím a hnaným strojem. Mění se tak silové a kinetické parametry přenášené energie. Dochází ke změně úhlové rychlosti a točivého momentu vlastního rotačního pohybu. Převodovky najdou své uplatnění v řadě průmyslových oborů. Může jimi být stavebnictví, zemědělství, chemický průmysl, ale samozřejmě také dopravní technika nebo strojírenství, kde slouží k pohonu strojních zařízení.

Široká nabídka na míru vašim potřebám

Pro průmyslové nasazení se rozhodně hodí stavebnicový systém, který je konstrukčně efektivní a díky široké dostupnosti náhradních dílů se lze spolehnout také na jeho rentabilitu do budoucna. Ať již budete používat převodovky WMI, nebo libovolný jiný typ šnekových převodovek, rozhodně se lze spolehnout na jejich vysoce užitkové vlastnosti. Právě šnekové převodovky různých typů totiž patří mezi nejuniverzálnější, a proto také nejprodávanější převodovky. Samotnou převodovku lze dodat buď:

  • S elektromotorem
  • Bez elektromotoru
převodovky

To samozřejmě ještě zvyšuje variabilitu těchto produktů pro potřeby konkrétních zákazníků. Díky jejich univerzálnosti je možno také zvětšit převodový poměr, a to například spojením dvou šnekových převodovek. Převodovky jsou vyráběny moderními technologickými postupy, což zajišťuje jejich vysokou životnost. Mimo jiné je to dáno také kvalitou použitých materiálů, která zajišťuje vysokou míru spolehlivosti převodovek.

Veškeré dostupné příslušenství pro potřeby průmyslového využití

S dodávkami převodovek samozřejmě souvisí také celá řada příslušenství, které se může v průmyslovém nasazení hodit. Je to například lineární vedení, které slouží k realizaci lineárního pohybu. Pokud se podíváte na web firmy Forin s.r.o., specialisty na průmyslová řešení, také zde zjistíte, že nabízíme lineární vedení. To slouží typicky k posuvu dílu či tělesa z bodu A do bodu B. Zpravidla je zde vodící systém, kolejnice a vozík.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *