Kam se hodí kusové koberce a jak vybrat ten správný?

Koberec

Hledáte další prvek, kterým zvýrazníte interiér bytu? Řešením mohou být vhodně zvolené kusové koberce. Ty jsou v poslední době stále oblíbenější, což se projevuje i na široké nabídce, kdy máte neustále z čeho vybírat. V článku najdete několik rad pro inspiraci, jak vybrat správný kusový koberec a kde se dá výhodně pořídit.

Kusové koberce jsou výborný bytový doplněk

Když se řekne koberec, možná si představíte pokoj s kobercem po celé podlaze. Jenže v takovém případě je výměna za nový značně obtížná, protože musíte zvedat nábytek, případně řešit odpovídající rozměry ve všech koutech. Mnoho lidí, kteří se nechtějí vzdát koberců, proto volí kusovou variantu. Jsou menší, takže se s nimi lépe manipuluje, a přesto mohou nabídnout hledaný komfort. Hodí se hlavně do obývacího pokoje, ložnice či dětského pokoje. Aby byly kusové koberce radostí, je dobré vybrat správný kousek podle několik důležitých kritérií.

Správné rozměry a vzhled

Při výběru koberce jsou klíčové hlavně rozměry. Kromě klasických obdélníkových tvarů seženete také kulaté či oválné koberce. Ideální velikost se liší podle místa, kde se bude koberec nacházet a jaké s ním máte další plány. Zkuste si orientačně vyměřit prostor, kde chcete koberec, a na základě toho vybírejte vhodné varianty. Pokud máte jasné rozměry, přichází na řadu výběr podle vzoru. Svou volbu se pokuste podřídit okolnímu vybavení a zkuste si představit, jak by mohl vypadat výsledek. Hodně inspirace najdete i na internetu.

kusové koberce

Vybírejte na internetu

A kde kusové koberce nakoupíte? Přeci pohodlně na internetu. Z pestrého množství kusů si stačí vybrat ten nejkrásnější a nejvhodnější do dané místnosti. Ceny se liší podle typu a vybraných rozměrů, ale přesto jde o poměrně levný způsob, jak dodat interiéru šmrnc a pořídit něco příjemného pro chození.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *