Stavíte garáž? A garážová vrata jste si už vybrali?

Garážová vrata

Výběr garážových vrat v žádném případě nepodceňujte. Právě na nich, respektive na jejich kvalitě bude záležet stupeň ochrany vašeho vozidla a dalších cenností, které v garáži schraňujete. Jaké máte možnosti? Dozvíte se z následujícího článku.

Trh je v segmentu garážových vrat velmi pestrý. Na výběr máte garážová vrata dvoukřídlá, sekční, rolovací, výklopná, posuvná, s dveřmi či třeba velmi odolná průmyslová vrata. Jaká upřednostnit? To záleží na mnoha faktorech, jako je prostor vně garáže i před ní, pod stropem, styl vaší garáže, respektive domu, k němuž je přidružená atd. Projděme si jednotlivé typy garážových vrat pěkně popořádku.

Sekční a rolovací

Jste nuceni ve své garáži šetřit místem? Pak by pro vás vhodným řešením mohla být buď rolovací garážová vrata, nebo sekční garážová vrata, jejichž konstrukce skládající se z jednotlivých panelů umožňuje jejich otevírání posouváním po kolejnici směrem nahoru. Tato vrata se tedy ukládají přímo pod stropem, což samozřejmě klade jisté nároky na jeho výšku. Na rozdíl od vrat rolovacích, jež se rolují do hliníkového boxu.

Výklopná

Patřičný prostor pod stropem garáže vyžadují i výklopná garážová vrata. Ta se, jak ostatně prozrazuje jejich název, při otevírání jednoduše vyklápějí a vysouvají pod strop garáže. Alternativou k sekčním i rolovacím vratům jsou posuvná garážová vrata, která se pro změnu otevírají posouváním směrem na stranu.

Dvoukřídlá

Klasiku, s níž se setkáte především u tradičních domů, představují bytelná, spolehlivá a odolná dvoukřídlá garážová vrata. Ta se však pro změnu neobejdou bez dostatečného prostoru a především rovného terénu před garáží samotnou. Jinak je neotevřete.

garážová vrata

Garážová vrata s dveřmi

Používáte svou garáž i k jiným účelům, než je parkování vozidla? Ať již jako dílnu, studio či jen místo k uskladnění kol? Pak byste zřejmě ocenili, kdybyste při každém vstupu do garáže byli ušetřeni otevírání celých vrat. I pro tento případ existuje řešení, kterým jsou garážová vrata s dveřmi.

Už víte, jaká vrata upřednostníte?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *