Čím topit? Dřevěné pelety jsou ekologické a cenově dostupné

Dřevěné pelety

Bez vytápění vnitřních prostor se v České republice po řadu měsíců v roce neobejdeme. A právě výdaje za něj tvoří nemalou část pravidelných výdajů každé domácnosti, kanceláře i komerčního objektu. Otázku, jak ekonomicky a zároveň efektivně vyřešit vyhřívání místností, si tak klade drtivá většina z nás.

Topení na tuhá paliva zdaleka neodzvonilo

V posledních desetiletích to vypadalo, že klasické kotle a kamna z českých domácností i podniků jednou provždy zmizí. Hojně je nahrazovaly zejména plynové topné soustavy, na jejichž pořízení bylo možné získat i výhodné dotace. Se stoupající cenou plynu ovšem toto řešení přestává být ekonomické. Podobně je tomu i s elektřinou, která také výrazně zdražuje. Mnozí se tak znovu vracejí k tradičním topivům, jako jsou dřevo a uhlí. A pro instalaci vytápění na pevná topiva se stále častěji rozhodují i majitelé novostaveb.

Dřevěné pelety jsou moderním a univerzálním řešením

Když vybíráme topivo, je pro nás v první řadě důležitá cena. Nesmíme ale zapomenout vzít v potaz i jeho výhřevnost. A samozřejmě také musíme zvolit palivo, které je vhodné právě pro naše topné těleso. V nabídce si kromě oblíbeného dřeva a všem známého uhlí můžeme vybrat i modernější produkty. Mezi ně patří dřevěné pelety. Jsou skvělým řešením u kotlů pro centrální vytápění celé budovy i u klasických, kachlových a krbových kamen i krbů.

dřevěné pelety

Jaké jsou hlavní výhody dřevěných pelet?

Dřevěné pelety jsou zbytky dřeva pevně slisované do pravidelného tvaru, který připomíná klasické poleno. Jsou tedy ještě ekologičtější než dřevo. Navíc skvěle vypadají a nedrolí se z nich úlomky ani prach; bez obav je tedy můžeme používat i v luxusním obýváku, ložnici a dalších obytných či reprezentativních místnostech. Dalším kladem je, že při spalování dřevěných pelet vzniká minimální množství popela.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *