Jaká je ta pravá školní aktovka pro prvňáčka?

Aktovka pro prvňáčka

Doba, kdy si děti užívají prázdnin, je pro mnoho rodičů časem, kdy se kromě různých letních radovánek zabývají i nakupováním věcí, které budou jejich ratolesti potřebovat na začátku školního roku. Zejména ti, jejichž potomek nastoupí po prázdninách do první třídy, věnují přípravám obzvláště velkou péči. Vždyť právě správná a s láskou vybraná výbava výrazně pomůže k tomu, aby se prvňáčkovi ve škole od začátku líbilo a co nejrychleji si zvykl na nové prostředí.

Školní aktovka je pro každého školáka nezbytností

Každý školák i student potřebuje celou řadu nejrůznějších pomůcek. Nejdůležitější ze všeho je ale školní batoh anebo aktovka. Vždy je třeba vybírat pečlivě a brát v úvahu celou řadu parametrů. To platí zejména u těch nejmenších dětí, jejichž páteř je nejnáchylnější k poškození.

Jak vybrat školní aktovku či batoh pro prvňáčka?

V první řadě je třeba chránit záda. Zádová část batohu anebo aktovky by měla být anatomicky tvarovaná. Batoh i aktovka vždy musí odpovídat velikosti dítěte. Vysoký školák obvykle potřebuje jiný typ než dítě drobné postavy. Pohodlné nošení zajistí polstrované popruhy s nastavitelnou délkou, nemělo by chybět ani ucho umožňující přenášení v ruce. Důležitá je i nízká hmotnost. Děti často aktovku nebo batoh odkládají na ne zcela vhodných místech. Proto je žádoucí omyvatelný povrch a dno, jež nepropouští vodu. Nezbytné jsou reflexní prvky a přehledné uspořádaní vnitřních prostor.

Školní batoh nebo aktovka? Jaký je mezi nimi rozdíl?

Oba pojmy se často zaměňují a dokonce i mnozí výrobci často používají chybné označení konkrétních produktů. Nicméně platí, že školní aktovky jsou pevnější a přehlednější. Školní aktovka je také stabilní a lze ji jednoduše postavit vedle lavice. Školní batohy jsou obvykle vyšší než aktovky a bývá u nich kladem větší důraz na moderní design.

školní aktovka

Kde pořídit tu pravou aktovku či školní batoh pro chlapce i dívky?

Široký sortiment nabízí detskyeshop.cz. Lze v něm zakoupit aktovku či školní batoh pro dívky i chlapce s celou řadou motivů, střihů a vychytávek. V nabídce jsou školní batohy a aktovky pro každý typ postavy. K dispozici je i poradenství na zákaznické lince, e-mailu a Facebooku a články na stránkách e-shopu. V nabídce jsou i veškeré další školní potřeby, vzdělávací hry a didaktické pomůcky, kamennou prodejnu je možné osobně navštívit v Brně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *