Chraňte sebe i své okolí nošením reflexních pásek

Reflexní pásky

V Česku ročně umře několik desítek lidí v důsledku srážek s osobními a nákladními automobily, potažmo dalšími motorovými vozidly a v neposlední řadě i koly a koloběžkami. Přispívá k tomu i podceňování nošení reflexního oblečení a prvků. Přitom si stačí pořídit speciální reflexní pásky a nehodě se můžete vyhnout.

Kdy nosit reflexní pásky?

Jakmile jdete po silnici třeba z jedné vesnice do druhé a venku je šero, deštivo, případně panuje noc, jsou reflexní prvky zcela nezbytnou záležitostí. V opačném případě vás totiž řidiči prakticky nemají šanci včas spatřit a mohou vás snadno srazit. Základem je především viditelné oblečení. Dnes už se dají pořídit bundy a kalhoty, jež přímo mají reflexní prvky ušité na sobě. Stačí ale, když si pořídíte obyčejné reflexní pásky, které si v případě potřeby jednoduše nasadíte na zápěstí či předloktí, potažmo na stehna a lýtka. Díky svým vlastnostem se reflexní pásky okamžitě rozzáří, jakmile se k vám blíží auto s rozsvícenými světly. Řidič tak jednoduše rozpozná, že má na cestě překážku, a vyhne se jí. Bez reflexních prvků byste pro něj byli neviditelní až do poslední chvíle, kdy už by se vám pak nemohl vyhnout.

reflexní pásky

Šetření není na místě, pásky jsou levným a snadno dostupným zbožím

Reflexní páska stojí jen pár korun. Nejde tudíž o žádnou drahou investici. Nelze se vymlouvat na to, že nemáte dostatek peněz, abyste si je mohli dovolit. V některých situacích dnes nošení reflexních a výrazných prvků na sobě dokonce přikazují platné právní předpisy, takže se jejich nákupu mnozí z vás stejně nevyhnou. Zakoupit se dají v různých obchodech a supermarketech, ale také online, a to kupříkladu na webu altima.cz, kde je na výběr hned několik variant reflexních pásek dle velikostí a barev.

Nošení reflexních prvků rozhodně nepodceňujte. Zvlášť důležité je to u dětí, které jsou častými účastníky dopravních nehod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *