Tři největší mýty o nevěře

Většina společností na planetě považuje monogamii za preferovaný druh vztahu, a přesto se s nevěrou setkal již téměř každý z nás. Podle různých statistik má s mimopartnerským románkem zkušenost přibližně polovina lidí. Nejčastěji si přitom začínají s kolegy či kolegyněmi v práci. 

1.  Nevěrník není doma šťastný

Podle psychologů nemá spokojenost ve vztahu na nevěru žádný vliv. To boří vžité pořekadlo, že kdo miluje, nepodvede. Opak je totiž pravdou. I zamilovaný člověk totiž pociťuje vzrušení a touhu – a nemusí to být nutně ke stávajícímu partnerovi. Zejména to platí v případech, kdy člověk umí odlišit sex od lásky. Nevěrník tedy doma může být šťastný, spokojený, svého partnera hluboce milovat, ale stejně bude cítit touhu odskočit si jinam.

Nevěra, žena na mobilu

2.  Nevěra uzdraví stávající vztah

Nuda, stereotyp, nedostatek času a chuti k milování – to vše jsou důvody, proč může vztah začít stagnovat. Pokud si však myslíte, že nevěra mu může pomoci a že vás ve výsledku více stmelí dohromady, není tomu tak! Jediné, čeho můžete dosáhnout, jsou sbalené kufry na chodbě. A jestliže váš vztah tuto situaci opravdu přestojí, nebude to kvůli samotné nevěře, ale díky toleranci a velkorysosti vašeho protějšku.

3.  Nevěra je o sexu

Je sice pravdou, že sex hraje ve většině aférek hlavní roli, ale není to jediný způsob, jak nasadit partnerovi parohy. Nevěra může být i emoční. Jestliže k někomu cítíte více nebo to stejné co k protějšku, podvádění je na světě. O nevěře se dá mluvit i v případě, že nedojde ke styku, avšak už to s ním hraničí. Mnoho lidí například mluví o návštěvě erotických masážních salonů za účelem absolvování erotické masáže či tantrické masáže jako o jasné nevěře a překročení všech hranic. To, jak vnímáte nevěru, je však čistě individuální a záleží hlavně na tom, jaká pravidla máte ve vztahu nastavená.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *