Největší mýty o realitních kancelářích a jak je to ve skutečnosti

Pro někoho je slovní spojení realitní kancelář něco jako zapovězené slovní spojení. A přitom by vám měla tato služba pomoci s koupí nebo prodejem nemovitosti. V dobrých realitních kancelářích vám urychlí a usnadní celý proces prodeje. Dejte si tedy pozor na mýty, které vás mohou zbytečně od spolupráce s profesionály odradit.

Čím víc realitních kanceláří, tím lépe.

Pokud se chystáte prodávat dům a chcete se svěřit do rukou realitní kanceláře, tak myslete na to, že byste si měli vybrat jen jednu společnost, se kterou navážete spolupráci. Rozhodně svou nemovitost k prodeji nedávejte k dispozici více prodejcům. V takovém případě budete mást nejen kupující, ale také realitní makléře, kteří se budou snažit vaši nemovitost prodat. 

Vždy si vyberte pouze jednu realitní kancelář s těmi nejlepšími referencemi, komplexními službami a vstřícným lidským přístupem.

prodej v realitních kancelářích

Momentálně se nemovitosti neprodávají.

Dalším mýtem je tvrzení, že se v současnosti nemovitosti neprodávají. Myslete na to, že domy k prodeji a byty k prodeji jsou žádány stále. Pokud se ptáte, kdy je vhodná doba pro prodej domu, tak je to právě teď. Poptávka po vlastním bydlení převyšuje nabídku a lidé se stěhují, získávají nové práce, potkávají nové partnery… A řeší bydlení. 

Nepotřebuji žádné služby navíc.

Spousta lidí si myslí, že prodej domu je jednoduchou a rychlou záležitostí. Opravdu to tak může být. Ale většinou pouze v případě, že si vyberte dobrou realitní kancelář jako partnera pro prodej. Pokud jste se rozhodli prodat dům nebo byt svépomocí, musíte myslet na kupní smlouvy, právní servis, prohlídky nemovitosti, komunikaci s potenciálními kupci a následně řešit tolik věcí, že za chvíli nebudete vědět, kde vám hlava stojí.

Začneme s co nejvyšší cenou.

Problém může nastat již u stanovování ideální prodejní ceny. Cena by totiž neměla být příliš vysoká, aby kupující neodradila, zároveň však ani příliš nízká, abyste se nestali nedůvěryhodným prodávajícím a zájemci neřešili, kde je ukryt háček, který stojí za cenou nižší než běžná cena srovnatelných nemovitostí. Ke stanovení tržní ceny je vhodné využít služeb profesionálního realitního makléře, který se na trhu s nemovitostmi pohybuje denně a ví, za jakou cenu je vhodné realitu nabízet.

Všechny realitní kanceláře jsou stejné.

Pokud si myslíte, že všechny realitní kanceláře jsou stejné a není možné mezi nimi vybrat takovou, která vám prodej opravdu domu ulehčí, tak se nenechte mýlit. V současné době si můžete vybrat ověřenou realitní kancelář, která vám zodpoví veškeré dotazy, připraví smlouvy a navíc poskytne i právní servis. Zkrátka bude vám k dispozici po celý proces prodeje. 

Prodám si nemovitost sám.

Při prodeji domu myslete také na to, že denně se nabídka na trhu s nemovitostmi obnovuje, domy a byty se prodávají a zájem o některé nabídky, například na perifériích větších měst roste. Pro lepší a rychlejší orientaci na trhu je ideální obrátit se na makléře, který vám pomůže dům prodat a ušetří vám tak spoustu času, energie a starostí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *