Jak vybírají auto muži a ženy

Rozdíly mezi muži a ženami jsou mnohdy atraktivním tématem pro vtipné historky i neuvěřitelné příhody, které se opravdu staly. Přemýšleli jste však někdy nad tím, jak například muži a ženy vybírají auto? Podívejte se, co u jednotlivých pohlaví rozhoduje, a možná díky tomu lépe pochopíte svůj protějšek, se kterým vášnivě diskutujete, jaké auto vlastně pořídit.

Co vše rozhoduje

Při výběru auta, jeho značky, barvy, stáří a také vybavení, popřípadě zabezpečení autoklíčem s imobilizérem nebo autoalarmem, rozhoduje kromě pohlaví ještě několik dalších faktorů. Mezi nimi najdete například mentalitu, národnost nebo vzdělání daného jedince. Například v Americe se nejvíce prodávají velká auta, Asiati se vždy dívají na úspornost a v Evropě se řeší nejčastěji pohonné hmoty a jejich cena.

Muži mají jasná kritéria

Podle vědeckých výzkumů si však muži často vybírají auta podle jejich rychlostního limitu, výkonu, designu a sportovního charakteru auta. V tomto případě dokonce 7 z 10 mužů volí jako ideální auta sporťák. Muži si chtějí jízdu s autem užít, je to jejich koníček a přejí si v autě i dobře vypadat. Pro mnohé muže je dokonce auto cestou a prostředkem k tomu, aby se více líbili ženám. 

Ženy si vybírají auto déle

U žen je vidět, že auto vnímají hlavně jako prostředek k dopravě z bodu A do bodu B. Řízení pro mnohé z nich není zábavou ani relaxací, ale spíš každodenní povinností. Mnohé ženy se raději vezou a mnohdy mají řidičský průkaz, protože je k tomu nutí okolnosti. Co se týče výběru, tak si auto vybírají podle jeho vzhledu, barvy, menší velikosti tak, aby mohly lépe parkovat, díky čemuž pak pravděpodobně vznikají vtipy, že mají ženy auto jako nákupní košík.

žena kupuje auto

Funkčnost a praktičnost

Zajímavým výsledkem je, že obě pohlaví se dívají na auto i z praktického pohledu. Rodina společně řeší prostor, zabezpečení auta, jeho vybavení a zajištění například autoklíčem s imobilizérem anebo alarmem. Obě pohlaví si raději vybírají ověřené značky aut, na které je snadnější sehnat náhradní díly a mají dostupné servisy. 

Bezpečnost a jistota

Co se týče jistot a bezpečnosti, tak muži dbají na to, aby bylo auto vybaveno airbagy, mělo dobré bezpečnostní atesty, ženy pak sledují, aby bylo auto bezpečné pro jejich děti a bylo možné pohodlně a rychle umístit do auta dětské sedačky. Ženy pak také řeší úložný prostor a možnost složit do auta například kočárek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *