Oblíbené oplocení za pár kaček

Oplocení, pletivo

Sice už pominuly doby osidlování divokého západu, pletivo se přesto stále používá k oplocování soukromých i komerčních staveb. Čím je pletivo tak fascinující, že se lidem zavděčilo po staletí? Je to celkem jednoduché. Historicky se oplocení využívalo k zajištění bezpečí. Stavby se obehnaly dřevěnou, později kamennou či zděnou ohradou, která sloužila k ochraně osady, vesnice, hradu apod. Jak postupně i obyčejní lidé nabývali majetku, začali si kolem svých domů také stavět ochranné ploty.

Jelikož ale jednotlivé pozemky většinou nejsou tak rozsáhlé jako dříve osady, nechtěli být majitelé zcela odříznuti od okolí. Volili proto často variantu průhledného oplocení, které plnilo pouze symbolickou funkci. Tím je právě pletivo. Zabrání nezvaným návštěvníkům přijít bez pozvání jen tak na váš pozemek, přesto vám nekazí výhled. Mnozí často kombinují pletivo a živý plot, protože takový je účinný a zároveň estetický, zelený, přírodní.

oplocení

Pletivový plot je ve své podstatě velmi jednoduchý, jde o navzájem spletené dráty do typických ok. Pletivo se potom jednoduše rozvine mezi sloupky a natáhne vypínacím drátem. Instalace je poměrně rychlá a i samotný plot pořídíte docela levně. Nemáte-li na montáž plotu čas, nechte si jej instalovat od odborné firmy.

Neváhejte nás kontaktovat, se stavbou plotu máme spoustu zkušeností a rádi se postaráme i o ten váš. Pletivo je jedním z typů drátěného plotu. Můžete si vybrat také z celé řady svařovaných plotů. Nejznámějšími typy jsou 2D a 3D ploty. Ty jsou oproti klasickému pletivu mnohem pevnější. Jednak proto, že jednotlivé dráty jsou mnohem silnější a také proto, že každé oko zvlášť je svařené. 2D plot je plochý, 3D oproti tomu má tvarování i do prostoru. Může mít různý tvar jednotlivých ok a hodí se i jako estetické oplocení. Neváhejte a objednejte si u nás instalaci oplocení ještě dnes.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *