Konec regulovčíků: zvolte vhodné dopravní značení!

Dopravní značení

Kdo někdy v životě uvízl v koloně nebo zažil dopravní kolaps při nehodě, dá jistě zapravdu všem, kteří tvrdí, že situace na silnicích v Česku není dobré podceňovat. Zejména v době dopravních špiček, kdy semafory nestíhají, je namístě využívat služby policistů regulovčíků nebo dočasných dopravních značek, které zrychlí průjezdnost.

Policistů je ale stálý nedostatek, a tak všechno „stojí a padá“ s dopravním značením. Vhodně zvolené dopravní značenímá velkou moc změnit situaci k lepšímu. I malé dítě vědí, že se značky dělí na vodorovné a svislé. Svislé dopravní značení mívá dlouhodobý charakter a patří do něho značky zákazové, výstražné, příkazové, upravující přednost, informativní a dodatkové.

Proč značky malované?

Zato dopravní značení vodorovné má výsadní právo zareagovat pružně a zastavit, zúžit, či rozšířit dopravu tam, kde je potřeba. Jedná se zejména o využití zpomalovacích pruhů a parkovacích zábran. Obecně vzato vodorovné značky upravují jízdní pruhy, systém parkování nebo nájezdy i sjezdy. Značky jsou na komunikaci aplikovány pomocí jednosložkových nebo dvousložkových barev.

Jak na to?

Barvy na dopravní značení značek Sinolack Normandie, Sinolack Riviera, Limboroute K833 a dvousložkový plast Aggloplast a Plastirol jsou velmi kvalitní. Jejich nanesení je snadné a rychlé, bez obnovy vydrží na cestě zhruba dva roky. Z hlediska barevného spektra lze použít barvu bílou, žlutou, modrou i červenou. Barvy lze aplikovat ručně nebo i strojně.

Záruka na jednosložkovou barvu je 6 měsíců, na barvu dvousložkovou pak 24 měsíců. Životnost veškerého vodorovného dopravního značení samozřejmě záleží i na vytíženosti dopravní komunikace. Jinou výdrž budou mít odbočovací pruhy na plně vytížené křižovatce a zcela jinou pak parkovací plochy na parkovišti u obchodního centra.

dopravní značky

Kvalitně značená doprava ušetří všem účastníkům čas i nervy a v neposlední řadě je důležitou prevencí i před dopravními nehodami. Aneb s AZ značkami se jezdí bezpečně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *