Kam lze uložit kabely?

Kam lze uložit kabely

Pokud jste se rozhodli vyměnit, případně natáhnout kabely, potom se neobejdete ani bez prvků pro jejich správné uložení. Současný trh nabízí hned několik možností, ovšem je nezbytné vybrat takové řešení, aby vám vyhovovalo po všech stránkách. V následujících řádcích vám proto představíme varianty, které máte k dispozici.

Drátěné kabelové žlaby

Velice populární jsou drátěné kabelové žlaby, které nacházejí uplatnění při ukládání kabelů do konstrukcí a staveb. Vyrábí se především z nerezového drátu, a tím pádem je zajištěna nízká hmotnost samotného žlabu. Co se montáže týče, ta je snadná a rychlá. Zakoupit můžete systém MERKUR 2 od renomované značky Arkys. Hlavní předností je, že k uložení a odbočení kabelů nepotřebujete průchodky.

Lišty na kabely

Jestliže potřebujete zakrýt kabely vedoucí třeba k pracovnímu stolu v dílně, není nic jednoduššího než použít speciální lišty na kabely. Setkáte se s nimi především v garážích, skladech a dílnách.

Přechodové lišty

V interiéru se často setkáte s nutností vést kabel podél obvodu místnosti. Pro takové případy jsou připraveny přechodové lišty, které mají různou šířku i délku.

Kam uložit kabely

Instalační krabice

Při instalaci zásuvek, ovladačů a spínačů potřebujete instalační krabice, které se dávají buď na, nebo pod omítku. Instalační krabice jsou tak navrhnuté, že se dají snadno dát pod povrch svislých stěn.

Husí krky

Závěrem nesmíme zapomenout na ohebné husí krky, které jsou k dostání v mnoha průměrech. Délku si přizpůsobíte svým potřebám, stačí prostě husí krk uřezat v místě, kde to potřebujete. Ochráníte tímto způsobem kabely ukládané do země i betonu.

Jestliže hledáte prodejce kabelových žlabů a přechodových lišt, podívejte se do pestrého produktového portfolia e-shopu E1.cz. V nabídce najdete pestrou škálu potřeb pro elektro, například i pojistky, prodlužovací kabely, rozvaděče či zvonky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *