Kdy je ideální čas pro nákup palivového dřeva?

palivové dřevo v krbu

Využíváte pro topení palivové dřevo a potřebujete doplnit zásoby? Často využívanou variantou je již nákup připraveného dřeva o určitých délkách. Jde o poměrně levný zdroj energie pro vytápění, ale musíte vědět, kdy je ten správný čas pro objednávání.

Nákup palivového dřeva vyřešte v létě

Možná se to nezdá, ale léto je ideální dobou pro přemýšlení nad studenou zimou a potřebou vytápění. Důvod je zcela prostý. Ceny dřeva jsou v těchto měsících nižší, protože není tak velká poptávka jako na podzim, kdy si najednou všichni vzpomenou, že nemají čím topit, a pouští se do objednávání zásob. V případě, že uděláte objednávku pro topení na celou sezónu, může jít o poměrně velký rozdíl v celkové ceně. Úspora díky správnému načasování se jistě vyplatí, takže si klidně napište do kalendáře i na příští rok poznámku o včasném objednání palivového dřeva.

Zkuste odhadnout, kolik toho bude potřeba

V případě, že dřevem topíte první rok, bude to chtít opravdu hrubý odhad a možná budete muset během sezóny dokupovat. Běžně se používá kombinace měkkého dřeva z jehličnatých stromů pro roztápění a tvrdého dřeva z listnáčů pro samotné topení. Pokud z minulých let víte, kolik toho za sezónu spotřebujete, může být vaše objednávka poměrně přesná a všechno obstaráte při jednom bez nutnosti dokupování. Správným odhadem tak můžete i ušetřit, když vychytáte prodej palivového dřeva za výhodné mimosezónní ceny.

nákup palivového dřevo

Používejte úsporný kotel

I když nakoupíte výhodně, může celá vaše úspora přijít vniveč kvůli špatnému kotli. Moderní kotle dokážou efektivně využívat energii, takže je často potřeba menší množství dřeva pro dostatečné vytápění. Pořízení nového kotle má i řadu dalších výhod, kdy jednou z nich bývají i nejrůznější dotační programy s příspěvky právě na nákup nového topného zařízení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *