Co vám přinese vnitřní orientační systém do vaší budovy?

Vnitřní orientační systém

Přijde k vám do budovy váš zákazník, klient, návštěvník, nový zaměstnanec či kdokoliv, kdo je zde poprvé, a neví, kudy se má dát. Je zmatený, a to může negativně ovlivnit celou jeho návštěvu. Pro zvýšení přehlednosti, jak v exteriéru, tak v interiéru vám perfektně poslouží praktický orientační systém.

Vnitřní orientační systém zvýší přehlednost budovy

Orientační systémy se skládají z jednotlivých na sebe navazujících tabulí, cedulí a ukazatelů, které pomáhají člověku zorientovat se v jemu neznámém prostoru. Díky nim už se vám tak nestane, že k vám do budovy přijde někdo, kdo nebude umět najít to, kvůli čemu přišel. Ani malá kancelář v posledním patře výškového domu nebude s přehledným, chytře a logicky zvoleným uspořádáním orientačního systému ztracená.

Na každém rohu víte kudy

Typický vnitřní orientační systém budov je výsledkem kombinace několika různých částí. Vstupu do budovy by měla dominovat hlavní orientační tabule. Podobnou úlohu plní patrové tabule, ukazující rozmístění místností v každém patře. Jednotlivé dveře pak mohou být osazené dveřními tabulkami, hodí se i směrové tabule na chodby či schodiště. Nedílnou součástí orientačních systémů jsou i označení únikových východů a evakuačních plánů, kromě zvýšení přehlednosti tak přispívají i k bezpečí uvnitř budovy.

Slouží i pro reklamu a jasnou identifikaci firmy

Jednotlivé části orientačního systému fungují také jako způsob, jímž lze prezentovat jednotnou vizáž dané firmy. Pokud použijete pro společnost typické barvy, charakteristický font, přidáte logo apod., již na první pohled bude všem jasné, kde se nachází. Až poté někdy v budoucnu uvidí vaši reklamu, ihned si ji spojí s vaší firmou a vzhledem jejího interiéru.

S tím souvisí i možnost reklamy. Tabule a cedule nemusí totiž nutně sloužit pouze pro zvýšení přehlednosti a orientace v budově, stejně dobře může fungovat i jako propagační plocha.

Vnitřní orientační systém budovy

Nechte si navrhnout vlastní originální orientační systém

Dnes existuje celá řada různých tabulí, ať už jde o vzhled, velikosti či použité materiály. Společnost Prost, která se výrobou a instalací orientačních systémů již mnoho let zabývá, nejčastěji volí hliníkový profil s povrchovou úpravou. Nabízí také tabulky z plexiskel, nerezu či jiných materiálů. Grafické prvky a text řeší pomocí polepení výřezem z fólií nebo gravírováním. Vybrat si můžete i osvětlené prvky orientačních systémů, které přilákají velikou pozornost, a jsou dobře viditelné i v hůře osvětlených prostorech.

Kromě výroby a prodeje jednotlivých prvků orientačního systému vám společnost Prost pomůže i s jejich návrhem, a to jak s jejich rozmístěním, tak s tím, jak budou vypadat. Předloží vám několik na míru připravených grafických návrhů, z nichž vy si vyberete ten nejvhodnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *