Jsou dřevostavby levné? A jak je financovat

Dřevostavby levné

Kolik stojí dřevostavby? Zjistěte, že mohou být levné.

Na kolik vyjdou dřevostavby? Mohou být i levné. Za kolik lze pořídit vlastní bolik stojí dřevostavby? Zjistěte, že mohou být levné. Na kolik vyjdou dřevostavby? Mohou být i levné. Za kolik lze pořídit vlastní bydlení a jaké jsou možnosti jeho financování? Poradíme vám!

Jelikož se dřevostavby v posledních letech pomalu ale jistě dostávají do popředí oblíbenosti široké populace, určitě vás zajímá, jak se to s jejich realizací vlastně má. Člověk totiž může mít perfektně vymyšlené, co by si asi tak představoval, jenže pokud neumí chodit v následných krocích, příliš daleko se nikdy nedostane. Jak si dřevostavby stojí například z hlediska finanční náročnosti? A jakým způsobem je můžete financovat? Úkolem tohoto článku je představit všem čtenářům odpovědi na tyto zmíněné otázky, takže rozhodně nikam neodcházejte a směle pokračujte ve čtení k následujícím řádkům, které vám poskytnou mnohem více důležitých informací. Souhlasíte?

Jak je to s cenou dřevostaveb?

Když u se začnete rozmýšlet, jaký typ výstavby domu nakonec zvolíte, určitě pro vás bude jedním z hlavním měřítek zejména cena. Liší se dřevostavba cenově od zděného domu? Samozřejmě, že ano. Dřevostavby, ať už se rozhodnete pro jakýkoli druh, jsou levnější snad ve všech bodech, které jsou myslitelné. Začneme na samotném počátku. Když se vám konečně podaří vypracovat kvalitní plán a sehnat materiál i řemeslníky, kteří vám vysněný dům ze dřeva postaví, můžete počítat s tím, že stavba bude kompletně hotová mnohem dříve.

Stavební práce jsou v tomto případě z většiny suché, takže není potřeba nechávat materiál „sednout“. Právě proto se samozřejmě snižuje i pořizovací cena, jelikož řemeslníci stráví nad montáží méně času. Dokonce i na materiálu jako takovém na rozdíl od zděného domu ušetříte. Jak jistě víte, tak materiál na zděný dům je tvořen hned několika nákladnými položkami, bez nichž se jednoduše nemůžete obejít. Dřevostavby na klíč jsou vytvářeny pomocí menšího množství materiálů, které navíc nestojí tolik peněz, takže se s nadhledem dá říci, že ušetříte klidně i polovinu svých úspor v základní fázi výstavby.

Musíme zmínit také peníze, které zaplatíte za dopravu. Jelikož je materiálu méně a není tak těžký, nemusíte si objednávat žádné speciální přepravce, kteří by po vás chtěli zbytečně vysoké částky. Ušetřit tedy můžete i na tomto aspektu stavby.

V čem jsou ještě dřevostavby levnější?

Kromě výstavby jako takové ušetříte peníze i na samotném provozu dřevěné budovy. Jak totiž možná tušíte, tak dřevo disponuje skvělými tepelnými a izolačními vlastnostmi. To v překladu znamená, že teplo, které vyprodukují kotle, elektrická nebo plynová topení, se v místnostech mnohem lépe udrží a je cítit i poté, co zahřívání vypnete. Díky tomu ušetříte peníze za topný materiál nebo přivedenou energii. Z hlediska velikosti vnitřních prostor se dočkáte mnohem většího komfortu, protože zdi nemusejí být tak tlusté, čili to znamená více prostoru za nižší cenu – další výhoda!

Kdybychom se na dřevostavbu podívali i z druhého konce, tedy v momentě, kdy se po dlouhých letech stane neobyvatelnou, její likvidace je velice jednoduchá a taktéž nízkonákladová. Rozhodnutí pro tento typ stavby je zkrátka výhodný od začátku až do konce.

dřevostavby levné

Jak je to s financováním dřevostavby?

Jelikož je dřevostavba vytvořená z přírodního materiálu, neexistuje žádný jiný způsob, který by přinášel větší důraz na ekologii. Toho si jsou vědomy samozřejmě i nejpovolanější z nás. Proto je možné v souvislosti s výstavbou dřevostavby požádat o takzvané Zelené dotace, které zahrnují opravdu širokou paletu úsporných opatření, jenž jdou kombinovat dle potřeby.

I když se nakonec rozhodnete tento způsob finanční pomoci nevyužít, nemusíte se strachovat, že vás dřevostavba přivede do krachu. Dřevostavby do 1,5 mil se opravdu dají postavit. Stačí si našetřit základní jistinu pro sjednání hypotéky a posléze si splátky nastavit dle vlastních potřeb. Jelikož se ovšem nejedná o nijak závratnou částku (zděné domy dnes stojí klidně i dvakrát tolik), můžete si být jisti, že svou vlastní domácnost po celý zbytek života platit rozhodně nebudete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *