Jak vybrat luxusní pánské hodinky?

Luxusní pánské hodinky ROLEX

Slovem luxusní tu máme na mysli opravdu luxusní. Takové, které si koupíte jednou či dvakrát za život a pak vám vydrží desítky let, takže si na jejich výběru chcete dát opravdu záležet. Jak nakoupit a pak se z výběru ještě dlouho radovat?

Luxusní hodinky mohou stát několik desítek tisíc, ale i statisíce, případně miliony. V prvé řadě si tedy ujasněte, kolik jste ochotní do nich investovat. Nastavte si jasný finanční limit, který vám hned zúží výběr. Vyřadíte značky, jež jsou na váš limit příliš drahé.

 

Popřemýšlejte o vašem životě

Co má váš život společného s hodinkami? Překvapivě mnoho. Jestliže hodně sportujete, pak budete pravděpodobně chtít sportovní hodinky. Pokud hledáte spíš doplněk na pracovní schůzky, je zbytečné kupovat si potápěčské hodinky. Na druhou stranu, jestli trávíte rádi každé léto na jachtě, určitě si pořiďte jachtařské hodinky. Hned jimi dáte svůj zájem najevo.

Jde hlavně o vzhled

Pro luxusní pánské hodinky je rozhodující podoba ciferníku. Mnozí pánové si potrpí na tom, aby jim hodinky ukazovaly více než jen čas. Patříte mezi ně? Nebo naopak oceníte minimalistické číslice? Pokud toužíte po něčem extra, vyhněte s eklasickému kulatému ciferníku, kupte si hranatý či soudkový.

Po ciferníku se dívejte na náramek. U sportovních hodinek bude nejspíš gumový, u těch klasických chtějte kožený.

Pánské hodiny

Vezměte v úvahu i strojek

Pravděpodobně se budete soustředit spíš na vzhled, u luxusních značek bývají strojky dost kvalitní, takže se jimi nemusíte tolik trápit. Přesto se rozmyslete, zda si koupíte mechanický či elektronický strojek. Mechanický strojek vydrží déle, protože v něm nedochází k opotřebení elektronických součástek. Kromě toho jde o perfektní práci, která si zaslouží být vidět. Mechanické strojky jsou často odhalené, na hodinkách je přímo vidíte. Nevýhodou je jejich vyšší cena.

Chcete prozkoumat, jaké značky a typy luxusních hodinek se prodávají a jaké jsou cenové relace? Prozkoumejte e-shop Hodinky-beny.cz, kde prodávají luxusní pánské i dámské hodinky. Zemí původu mnohých hodinek je Švýcarsko, některé jsou také francouzské nebo britské.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *