Nový veganský styl: Jaké materiály nosí vegani?

žena propagující veganský styl

Veganství není o dietě nebo očistě. Jde o životní styl, o osobní volbu, o ochranu zvířat a životního prostředí. Stravování je prvním velkým krokem ke změně společnosti. Tím druhým je vyhýbání se syntetické kosmetice, oblečení a dekoracím do domácností, které obsahují živočišné produkty.

Vlna a její alternativy

Může se zdát, že odstranění vlny z módního průmyslu by zanechalo na trhu velkou díru. Opak je ale pravdou. Mnoho veganských výrobců vám nabízí jiné vhodné varianty pro veganský styl.

Bavlna je skvělou náhradou vlny, vyrábějí se z ní trička, džínsy i večerní šaty různých stylů, designů a barev. Bavlněné oblečení přichází s množstvím výhod – je pohodlné, má dlouhou životnost a saje pot, díky čemuž je vhodné i na sport. Veganských možností je skutečně nespočet, kromě oblečení jsou z bavlny vyráběny i textilie do domácnosti, ručníky či ložní prádlo. Hudební trička s originálními motivy od značky Rock off, která jsou vyráběna z bavlny, najdete na e-shopu Dedoles. Dalším unikátním kouskem jsou veselé ponožky od GoodMood, Dedoles značky. Jejich typickým znakem je, že každá z ponožek je jiná. Spolu ale tvoří perfektní pár.

· Konopné vlákno je jemné a měkké na omak. Také výborně saje, netvoří se v něm anaerobní bakterie a má antiseptické vlastnosti. Veganské konopné tenisky od Bohempia jsou skvělým příkladem využití konopí.

veganský styl

Kůže a její alternativy

Kůže si v módním průmyslu našla své stálé místo. O tom, že její zpracování škodí životnímu prostředí, pracovníkům a samozřejmě zvířatům, se často mlčí.

Pokud kůži milujete, nemusíte se jí zbavit úplně. Stačí si najít vhodnou imitaci. Umělá kůže (také označována jako veganská) je používána při výrobě kožených bund, kalhot, bot i dámských kabelek.

Těm, kteří se nebojí experimentovat a na kožených výrobcích netrvají, se určitě budou líbit dámské kabelky Dedoles plné barev a jedinečných designů, vyrobených z druhotných materiálů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *