Jak správně vybrat nábytek do dětského pokoje?

Nábytek do dětského pokoje

Zařizování dětského pokoje je jednou z těch nejradostnějších chvil v životě. Na trhu najdete spoustu designových věcí, které ho vyzdobí, i praktických pomůcek, jež pomohou vašemu dítěti v rozvoji osobnosti. Sami však dobře víte, že děti rostou jako z vody a neustále potřebují něco nového. Jak to tedy udělat co nejjednodušeji, abyste nemuseli rok co rok kupovat další vybavení? Myslete prakticky a dopředu. Jsou věci, co využije malé dítko stejně dobře jako teenager.

Úložných prostor není nikdy dost

Spousta hraček, kostky, oblečení – kam s tím? Pomohou vám různé komody, kam se dá schovat prakticky všechno. Spodní část vyhraďte pro poklady nejmenších, aby tam dosáhly a mohly si nerušeně hrát. Navíc je tak můžete postupně naučit si hračky uklízet. Klidně tam ale narovnáte i dětská body, tepláčky a všechny další potřeby. Některé komody se dají volně kombinovat, takže získáte dostatek místa pro všechno. V každém případě s úložnými prostory nešetřete. S věkem budete měnit maximálně jejich obsah podle potřeb dítěte.

Jak správně vybrat nábytek do dětského pokoje?

Zábavný a multifunkční nábytek

Většina výrobců sází nejen na hezký design, ale také praktické či zábavné využití. Prostor pokoje rozdělte do tří zón – odpočinková, aktivní a (časem) studijní a podle toho vybavujte. Pokud máte v pokojíčku prostor, zkuste zauvažovat nad interaktivními hracími komponenty. Jedná se třeba o domácí skluzavky či prolézačky. Děti si budou bezpečně hrát, protáhnou se a naučí se nejrůznějším cvikům. Dětský psací stůl musí odpovídat výšce dítěte. Existují tzv. rostoucí stoly, které se dají zvedat podle toho, jak malý student roste. Měl by být vhodný na kreslení, modelování i psaní úkolů. Deska stolu by měla být dostatečně velká, aby se na ni vešly všechny potřeby.

Společná zábava při vybavování

Pokud zařizujete nový pokoj dítěti, nechte ho zapojit se. Ať si vybere barvy nebo různé drobné vybavení. Bude mít pocit důležitosti a jistotu, že se mu bude pokojíček líbit a bude mu v něm dobře. Dětský nábytek seženete v různých kolekcích – pro miminka, klučičí či holčičí. Nechte se inspirovat. Proberte to spolu a pak vyberte ten nejlepší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *