Inspirujte se gotickým stylem oblékání

Gotický styl

Gotická móda se inspiruje oblékáním z historie, z gotického slohu. Jedná se o extravagantní, nepřehlédnutelný a tajuplný styl oblékání, který však dokáže působit rafinovaně, svůdně a velmi žensky. Víte, jak se stát gotickou princeznou?

Černá barva

Nejoblíbenější barvou tohoto stylu je černá. Ať už se jedná o oblečení, doplňky, obuv nebo styl líčení. Abyste černou oživili, tak si můžete vybrat vtipná trička s potisky, například s temnými symboly lebek, křížů a podobně. Oblíbená je také tmavě modrá, tmavě fialová nebo rudá barva.

Styl oblečení

Mezi oblíbené kousky oblečení patří gotické šaty, sukně, a to jak krátké, tak dlouhé sukně. Pro ženy, které se oblékají do gotického stylu, je základem šatníku padnoucí korzet a zajímavým prvkem jsou také síťované punčochy, které se dají kombinovat se sukní, šaty, nebo dokonce s džíny. Oblíbené jsou také volnější mikiny s potisky, například s metalovými symboly, a trička s gotickými motivy.

Doplňky

Samozřejmostí jsou doplňky v gotickém stylu. Mezi ně patří například výrazné kříže, ale také šité, popřípadě háčkované šperky na krk. Chybu neuděláte ani kabelkou s cvočky, případně s temným potiskem, například rockového nebo třeba upírského tématu. K doplnění celého outfitu se hodí také zavírací špendlíky nebo pyramidy, které se dají jednoduše nacvaknout na džíny, bundu nebo batoh či kabelku. Skvělou volbou jsou také doplňky s nádechem historie, které koupíte v bazaru, ve starožitnictví nebo zdědíte po prarodičích.

Gotická obuv

Mezi nejtypičtější gotickou obuv patří boty na podpatku. Může se jednat o těžké boty se šněrováním, na platformě nebo s kovovými a koženými doplňky. Pokud nemáte rádi podpatky a chcete pohodlné boty do města, tak si můžete vybrat plátěné tenisky. Vybrat si můžete černé nebo bílé boty, které si sami dokreslíte. 

Symboly gotického stylu

Co se týče symbolů a typických designů pro gotickou módu, patří sem výše zmíněné lebky, kříže, diagramy, znázornění života a smrti, temné motivy, například také mikina s vlkem, havranem nebo noční krajinou. Oblíbeným motivem jsou také hvězdy, pentagramy, rakve, netopýři a symboly spojené s upírskou tématikou. 

Rafinovanost především

Gotický styl se často vyznačuje také krajkou a odhaluje některé části těla. Nemusíte se bát minisukní ani výstřihů, ovšem zvolte vždy jen jedno z toho. Snažte se být rafinovaní a rozhodně se vyhněte lacinému vzhledu. Gotickým stylem byste měli druhé podnítit k představivosti a zachovat si určitý kus tajemna a jakési temné romantiky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *