Hypotéka na pozemek vám pomůže postavit si dům podle vlastních představ

Hypotéka na pozemek

Každý z nás se dříve či později dospěje do fáze, kdy zatouží po bydlení, které bude naprosto přesně vyhovovat jeho představám. A i když je nabídka nemovitostí na realitním trhu široká a vybrat si můžeme z mnoha hotových nových projektů i ze starší zástavby, opravdové bydlení snů si nejlépe postavíme od základů sami. Jen takový projekt nám totiž dává možnost vybrat si tu pravou lokalitu a na zvoleném pozemku postavit dům, který bude zcela vyhovovat našim potřebám.

Dům se zahrádkou žádný byt nenahradí

I když si mnozí z nás rádi užijí bohatý společenský život v centru města, drtivá většina z nás pro trvalé bydlení preferuje klidnější zázemí. Zejména pokud nemáme chatu či chalupu chceme takové bydlení, kde si budeme moci nejen naplno užívat života, ale také nerušeně relaxovat přímo na vlastní zahradě. Důležitý je pro nás i kontakt s přírodou a ten v městském bytě nebo najdeme jen těžko. A dokonce i když se nastěhujeme do bytového domu na venkově, často zjistíme, že se navzájem rušíme se sousedy, od kterých nás dělí pouze společná stěna. Navíc nám chybí zahrada, kde můžeme odpočívat nebo se věnovat nejrůznějším aktivitám, aniž bychom byli vystaveni zvědavým pohledům kolemjdoucích.

Soukromí a nádherné chvíle s rodinou nám zajistí jen vlastní dům

Jakmile založíme rodinu, začne být i nejzarytějším vyznavačům života v bytě jasné, že pro rodinu je ideální dostatek prostoru nejen v interiéru, ale také v exteriéru. Začneme se poohlížet po té pravé nemovitosti a často zjišťujeme, že ty dokonale vyhovující vilky, domky a chalupy stojí na špatném místě. A naopak v ideálních lokalitách nemůžeme to pravé ořechové přes veškerou snahu najít. Je stále jasnější, že pokud nechceme dělat kompromisy, budeme si muset svůj hrad postavit sami. A pokud nedisponujeme dostatečnými úsporami, začneme se poohlížet po hypotéce s podmínkami, které odpovídají našim možnostem.

Úvěr je mnohdy třeba refinancovat

Pokud jsme si již pozemek na hypotéku pořídili, mohlo po několika letech ke změnám v našich finančních poměrech. Časté jsou i případy, kdy se u původně výhodné hypotéky po čase zvedne úroková sazba. A nám se její podmínky přestanou zdát výhodné. Naštěstí je tu možnost refinancování. A umožňuje ho i hypotéka na pozemek.

Hypotéka na pozemek

Pro koho je hypotéka na pozemek určena?

Hypotéka na pozemek od Hypoteční banky je určena nejen těm, co si pozemek právě pořizují nebo hledají refinancování. Využít ji mohou i ti, kteří potřebují vypořádat majetkové poměry, což se typicky děje v případě dědictví nebo také po rozvodu. V kalkulačce Hypoteční banky si klienti mohou spočítat hypotéku a zjistit, jakou získají úrokovou sazbu. Ta je garantovaná celých 30 dní od výpočtu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *