Sledování zásilek z e-shopů není žádnou vědou – víte, kde najít o té své informace?

Všechny přepravní firmy dnes nabízí možnost sledování zásilek. Málokdo z nás občas po té své nepátrá. Objednáváme na poslední chvíli, nebo se zásilka někde podezřele zdrží. Víte, kde najít informace o možnostech sledování zásilek?

Sledování zásilek České pošty

Česká pošta sledování zásilek nabízí v případě, že má podací číslo, tedy tzv. tracking kód. Ten se nachází na podacím lístku, nebo jej dostaneme v SMS zprávě. Najdete jej též na výzvě České pošty k vyzvednutí zásilky. Zásilku lze sledovat na portálu Postaonline.cz. Sledovat je možné zásilky a balíky.

Zásilky však máte možnost sledovat i přes zákaznickou kartu České pošty. Pokud jsme ji na poště předložili a zásilku podáváme, nemuseli jsme ani vyplňovat podací lístek. Pošta nás následně e-mailem informuje o uložení zásilky na poště, o blížícím se konci úložné doby i o tom, že byla zásilka úspěšně doručena adresátovi.

sledování zásilek

Sledování zásilek DPD

Společnost DPD je jedním z nejvyužívanějších přepravců v ČR. Zásilky DPD lze zasílat až do 230 zemí světa a sledovat je můžete i v zahraničí. Poslat je mohou nejen smluvní partneři, ale i další firmy a soukromé osoby. V aplikaci MojeDPD můžete zásilku zcela snadno sledovat díky číslu balíku.To příjemce obdrží e-mailem, nebo přes SMS. Zatímco služby DPD se objednávají na stránce MojeDPD, sledování pak probíhá na adrese DPDkuryr.cz. 

Sledování zásilek z Číny

Zatímco u českých přepravců a zásilek v rámci ČR se ve sledování zásilek jakž takž orientujeme, více tápeme, pokud jde o sledování zásilek z ČínyNa základě dat z portálu Slevove.cz tuzemští zákazníci nejvíce využívají pro své nákupy z Číny obchody AliExpress, DealExtreme či na LightinTheBox. Tito prodejci patří mezi ty ověřené a u nich sledování zásilky obvykle možné je. Někdy se stane, že sledování není možné při volbě nejlevnější formy zaslání – tedy obvykle u poštovného zdarma. Též se stane, že zásilku po určitou dobu sledovat lze, a pak po příchodu do ČR již ne. Což ale neznamená, že zásilka nedorazí. Na příčině jsou spíše drobné chyby v systému. Více se o sledování těchto i dalších zásilek dozvíte na webu www.slevove.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení