Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata?

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz.

Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.
Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.

Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Prodej investičního zlata

V posledních týdnech cena zlata prudce roste 

Pokud sledujete postupný vývoj ceny zlata, tak jste určitě nepřehlédli poměrně prudký růst v posledních týdnech. Přední světoví analytici navíc tvrdí, že v následujících letech až dekádách žlutý kov překoná současnou hodnotu klidně až několikanásobně. 

Pokud tedy zrovna čekáte na korekci, abyste mohli nakoupit levněji, neděláte dobře. Zlato přece jen není krátkodobá spekulace, jako jsou kryptoměny, IPO, NFT, akcie a podobně. Z toho důvodu je jakési časování trhu absolutně zbytečné a neúčinné.

Bavíme se o dlouhodobé investici, která plně projeví svou sílu v řádu deseti, patnácti i více let. V takto dlouhém horizontu je úplně jedno, co se dělo v rámci pár týdnů. Vás zajímá dlouhodobý výkon, který bude mít jasně vzestupnou tendenci. Čím déle tedy budete čekat, tím výhodnější cena vám uteče. 

Cena zlata prudce roste

Fyzické slitky jsou bezpečí 

Celou dobu se bavíme o klasickém fyzickém držení zlata – slitky a cihličky. Právě tyto produkty s sebou přináší nejlepší zabezpečení vašeho majetku. Zkrátka si je uložíte do trezoru a v případě nutnosti vyndáte a prodáte. To platí i v případě kdovíjakých krizí (válka, pandemie, ekonomická recese…). 

Raději zapomeňte na virtuální zlato nebo akcie zlatých firem. Také se nenechte přemluvit na absolutně nevýhodné bankovní spoření do zlata. 

Když už jsme u nakupování, dávejte si pořádný pozor na rozdílné ceny napříč různými obchodníky. Ty se od sebe liší o více než 10 %. Jak je to možné? 

Odpovědí je fakt, že žádná česká mincovna nevyrábí vlastní zlaté mince ani slitky. Tím pádem se k nám samozřejmě musí dovážet ze zahraničí (nejčastěji ze Švýcarska). A právě během procesu přepravy je nutné zaplatit celou řadu obchodníků, dodavatelů, kurýrů a podobně. Ideální záminka k tomu, aby si finální prodejci nastavili opravdu vysoké marže. Hlídejte si tedy jednotlivé nabídky!


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *