Sledování zásilek z e-shopů není žádnou vědou – víte, kde najít o té své informace?

Sledování zásilek z e-shopů

Všechny přepravní firmy dnes nabízí možnost sledování zásilek. Málokdo z nás občas po té své nepátrá. Objednáváme na poslední chvíli, nebo se zásilka někde podezřele zdrží. Víte, kde najít informace o možnostech sledování zásilek?

Sledování zásilek České pošty

Česká pošta sledování zásilek nabízí v případě, že má podací číslo, tedy tzv. tracking kód. Ten se nachází na podacím lístku, nebo jej dostaneme v SMS zprávě. Najdete jej též na výzvě České pošty k vyzvednutí zásilky. Zásilku lze sledovat na portálu Postaonline.cz. Sledovat je možné zásilky a balíky.

Zásilky však máte možnost sledovat i přes zákaznickou kartu České pošty. Pokud jsme ji na poště předložili a zásilku podáváme, nemuseli jsme ani vyplňovat podací lístek. Pošta nás následně e-mailem informuje o uložení zásilky na poště, o blížícím se konci úložné doby i o tom, že byla zásilka úspěšně doručena adresátovi.

sledování zásilek

Sledování zásilek DPD

Společnost DPD je jedním z nejvyužívanějších přepravců v ČR. Zásilky DPD lze zasílat až do 230 zemí světa a sledovat je můžete i v zahraničí. Poslat je mohou nejen smluvní partneři, ale i další firmy a soukromé osoby. V aplikaci MojeDPD můžete zásilku zcela snadno sledovat díky číslu balíku.To příjemce obdrží e-mailem, nebo přes SMS. Zatímco služby DPD se objednávají na stránce MojeDPD, sledování pak probíhá na adrese DPDkuryr.cz. 

Sledování zásilek z Číny

Zatímco u českých přepravců a zásilek v rámci ČR se ve sledování zásilek jakž takž orientujeme, více tápeme, pokud jde o sledování zásilek z Číny. Na základě dat z portálu Slevove.cz tuzemští zákazníci nejvíce využívají pro své nákupy z Číny obchody AliExpress, DealExtreme či na LightinTheBox.

Tito prodejci patří mezi ty ověřené a u nich sledování zásilky obvykle možné je. Někdy se stane, že sledování není možné při volbě nejlevnější formy zaslání – tedy obvykle u poštovného zdarma. Též se stane, že zásilku po určitou dobu sledovat lze, a pak po příchodu do ČR již ne. Což ale neznamená, že zásilka nedorazí. Na příčině jsou spíše drobné chyby v systému. Více se o sledování těchto i dalších zásilek dozvíte na webu www.slevove.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *