Čemu věnovat pozornost při koupi zdravotnického oblečení?

Zdravotnické oblečení a oděvy

Zdravotnické oděvy už naštěstí nejsou v současné době monotónní bílé stejnokroje, kvůli nimž řada pacientů trpěla syndromem bílého pláště. Dnes lékaři a zdravotní sestry nosí barevné a moderní zdravotnické oblečení, které jim ovšem neubírá na profesionálním vzhledu.

Funkční a bezpečné zdravotnické oblečení

Co se týče zdravotnických oděvů, na trhu je k dostání množství moderních střihů a barev. Díky tomu oblečení lépe na těle sedí, nepůsobí jako neforemná tunika. Příkladem je zdravotnická halena s potiskem v různých velikostních provedeních pro všechny věkové skupiny. Pozornost bychom ale měli věnovat též použitému materiálu, který má být odolný vůči ušpinění. Zdravotnické oděvy se velmi často perou, proto vybíráme takové, jež jsou tvarově a barevně stálé. Oceníme též prodyšnost a hygienickou nezávadnost.

Pohodlí na prvním místě

Od oblečení pro zdravotníky očekáváme též volnost pohybu, neboť zdravotnická práce obnáší množství aktivit. Jelikož jsou zdravotníci v pohybu neustále, neměla by ve složení oblečení chybět elastická složka. V kombinaci s funkčním střihem nebude oblečení omezovat zdravotnický personál během nošení břemen, sklánění se, natahování apod.

zdravotnické oblečení

Zaměřeno na obuv

Pro osoby, které jsou v zaměstnání nepřetržitě na nohou, je určena zdravotnická pracovní obuv. Dokáže ulevit unaveným chodidlům, podporuje správné držení těla a je prevencí proti bolestem nejen nohou, ale také páteře. Při výběru zdravotnické obuvi dbejte na ergonomický tvar a pružnou a kulatou špičku. Díky tomu zajistíte prstům dostatečný prostor a předejdete vzniku puchýřů. Co se týče materiálů, volíme nejraději přírodní, které jsou prodyšné, měkké a absorbují vlhkost. Velmi se osvědčil textil a useň. Cirkulaci vzduchu podpoří perforování. V neposlední řadě upřednostníme obuv s antibakteriální úpravou a protiskluzovou podrážkou.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *