Bojíte se starostí se založením s.r.o.? Můžete si ji koupit

Založení firmy s.r.o.

Mnoho lidí se alespoň občas nechá unést představou, jak krásné by bylo dát výpověď v zaměstnání a začít podnikat. Na druhou stranu ale mnohé odrazují starosti a zodpovědnost, které se samostatností nedílně souvisejí. Ty lze do značné míry eliminovat promyšleným přístupem.

Založení s.r.o. – jaké jsou největší výhody podnikání?

Být vlastním pánem, organizovat si práci podle svého, případně část úkolů svěřit zaměstnancům, stanovovat si dovolenou podle svých vlastních potřeb a nemuset se podřizovat cizím požadavkům je velké lákadlo. Samozřejmě je také potřeba dobře ovládat své řemeslo, zvládat samostatně zpracovat zakázky nebo mít konkrétní vizi, která má i výdělečný potenciál. A v některých případech je kromě získání živnosti nezbytné splnit i další zákonné požadavky, mezi kterými je zahrnuta zejména odpovídající kvalifikace, případně počet let praxe v oboru. Tady ale může pomoci stanovení odpovědného zástupce.

Proč místo živnosti zvolit s.r.o.?

Ti, kdo podnikají jako živnostníci, vystupují v obchodních vztazích pod svým vlastním jménem a na svou odpovědnost. Tu nesou i u finančních závazků, které jim z provozování činnosti plynou. Za škody a pohledávky ručí celým svým osobním majetkem. A mnohdy tak vystavují riziku nejen sebe, ale i svou rodinu. Naopak s.r.o. je právnická osoba, která v obchodním styku vystupuje samostatně. A za finanční závazky ručí jen do výše svého majetku, jenž zahrnuje kapitál a rezervní fondy. Majetek společníků tak není ohrožen. Založení s.r.o. je ovšem poměrně náročný a zdlouhavý proces. Nabízí se také možnost využít prodej sro.

založení sro

Jaké výhody přinese pořízení ready made sro?

Pod označením ready made sro se skrývají firmy na prodej. Jedná se o poměrně běžnou praxi. V nabídce ready made sro bývají zahrnuty jak plátci dph, tak i neplátci dph. U Incorporated je navíc poskytována stoprocentní smluvní garance. A katalog obsahuje největší nabídku sro. Klienti si navíc mohou sjednat i doplňkové služby, jako je vedení účetnictví nebo založení virtuálního sídla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *