Střecha na zahradu

Střecha na zahradu, pergola, altán

Zahrada je místem, které můžeme využívat mnoha způsoby. Může fungovat jako sad, dětské hřiště či místo určené primárně k relaxaci. Pokud se člověk rozhodne pro posledně zmiňovanou variantu, měl by mimo jiné uvažovat i nad způsobem zastřešení.

Levné varianty nejsou nikdy dost dobré

Střecha může mít velké množství podob. Ovšem lidé, kteří si chtějí vybudovat zastřešení terasy, by neměli sahat po jednoduchých, a hlavně levných řešeních. Ta totiž nejsou takřka nikdy dostatečná.

Dobrým příkladem je třeba slunečník, případně nepromokavá plachta. Dnes se již samozřejmě dají koupit i naimpregnované slunečníky, nicméně ty zadrží maximálně tak lehký májový deštík. První průtrž mračen je zlikviduje.

Natáhnout nad terasu nepromokavou plachtu je ještě horší nápad. Toto řešení může fungovat jako dočasné provizórium, nikoliv jako dlouhodobá záležitost. Takováto střecha se totiž velice rychle potrhá.

Ideální možností jsou pergoly. Jsou poměrně levné, vizuálně zajímavé a zároveň maximálně funkční. Dokáží poskytnout ochranu vůči dešti, sněhu, krupobití i otravným slunečním paprskům.

Střecha na zahradní posezení

Vhodný materiál

Vybrat si vhodnou pergolu není zase tak snadné, jak by mohlo na první pohled vypadat. Nabídka je dnes totiž velice bohatá a pro člověka, který neví přesně, co chce, jde o docela složité rozhodování. Většinou se doporučuje vybírat podle materiálu.

Velmi oblíbené jsou dnes kovy, hlavně tedy hliník. Ten je vysoce odolný a zároveň bezúdržbový. Navíc se dají hliníkové pergoly pořídit za docela sympatické peníze. Nejsou však vhodné do každého prostředí. Například v rustikálně laděných zahrádkách či dvorcích vypadá tento druh konstrukcí poněkud nepatřičně.

Do takových míst naopak perfektně pasují pergoly ze dřeva. Dřevo se sice nemůže pyšnit houževnatostí hliníku, na druhou stranu je příjemné na pohled i na dotek.

Takovéto pergoly si lze objednat například na tomto webu: https://www.pergola-drevena.cz/drevene-ploty.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *