Biokosmetika je v celé řadě ohledů lepší než klasika

Biokosmetika: Lepší volba pro vaši pokožku a přírodu.

Takřka každá dospělá lidská bytost se snaží, aby před ostatními vypadala lépe. K tomu nám slouží nejen pěkné oblečení, ale také i kosmetika. Ta klasická je pořád populárnější, avšak stále více zákazníků dává raději přednost bio alternativě.

Neobsahuje syntetickou chemii

Tradiční kosmetika je plná rozličných syntetických látek typu parabeny, ftaláty či parafínové oleje. Tyto přídavky slouží primárně k tomu udělat výrobky vizuálně atraktivní a zároveň jim prodloužit trvanlivost.

Biokosmetika tyto složky neobsahuje. Proto se vzhledem s klasikou nemůže měřit, nicméně to není u kosmetiky prvořadé. Hlavní je, aby produkt fungoval, a v tomto ohledu je na tom biokosmetika lépe než klasika.

Nedráždí ani nevysušuje pokožku

Moderní kosmetika vypadá i voní skvěle, na druhou stranu však může i škodit. Hlavně jedince, kteří kosmetiku nepoužívají podle návodu, může trápit podrážděná pokožka. Toto mají na svědomí primárně syntetické látky.

Vzhledem k tomu, že biokosmetika nic takového neobsahuje, pokožce neškodí. I přesto se po její aplikaci mohou na kůži objevit pupínky. V naprosté většině případů ovšem nejde o žádné podráždění, ale o alergickou reakci. Nejjednodušším, způsobem, jak se tomuto scénáři vyhnout, je přečíst si složení výrobku. Takto se lze snadno vyhnout potenciálním potížím.

Má vyživovací vlastnosti

I když se většina tradičních kosmetických produktů prezentuje jako vyživující, není to vždy pravda. I běžná kosmetika obsahuje poměrně velké množství výživových složek, avšak ty se vlivem syntetických látek do kůže vstřebají jen částečně, případně dokonce vůbec.

Tímto neduhem naštěstí biokosmetika netrpí. Absence syntetické chemie umožňuje vitamínům, minerálům a dalším zdraví prospěšným látkám, jež se v biokosmetických přípravcích běžně vyskytují, v bezproblémovém vstřebávání do organismu.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *