Gastronomické vybavení do restaurace i jídelny? Vsaďte na kvalitu!

Provozujete profesionální gastro zařízení? Ať již restauraci, jídelnu, kavárnu, bar či jakoukoliv jinou provozovnu se zaměřením na gastro? Pak se neobejdete bez kvalitního gastronomického vybavení.

Většina restaurací a jiných gastro provozoven v současné době funguje v nouzovém režimu. Ve své podstatě fungují jen ti, kteří pokrmy a nápoje zákazníkům vydávají tzv. přes okénko či se popřípadě zapojili do akce vedené Zdeňkem Pohlreichem a Janem Punčochářem, v jejímž rámci vaří nepostradatelným, tedy zdravotníkům a hasičským záchranným složkám. Co ti ostatní? Někteří bojují o přežití a jiní se tento čas snaží využít ve svůj prospěch. Pustili se do malování a drobných oprav, obměny interiéru a zmodernizování své provozovny. Té by samozřejmě mělo dominovat moderní gastronomické vybavení. Bez něj se totiž žádný podnik neobejde.

 

gastro vybavení 

Myčky, leštičky i zařízení pro výdeje jídel

Kvalitní profesionální gastronomické vybavení v první řadě nahrazuje lidskou práci. K tomu ji zrychluje a celkově zkvalitňuje. Současné moderní gastro provozovny se téměř obejdou bez lidské ruky. Místo nich zaměstnávají šikovné pomocníky v podobě výkonných elektrospotřebičů, ať již se jedná o myčky a leštičky, zařízení na výdeje jídel, teplých i studených nápojů, kávovary a spoustu dalších. Ty vaří i chladí, myjí i leští, balí, škrábou brambory, hnětou těsta, vyrábí led a mohli bychom pokračovat. To, do kterého konkrétního zařízení investovat, záleží na typu vaší provozovny a odbytu, tedy objemu a druhu pokrmů, jež denně připravíte.

Investujte do hnětače těsta

Doby, kdy se těsta připravovala ručně, už dávno skončily v propadlišti dějin. Moderní hnětače těsta dnes najdete i ve spoustě domácností, v profesionálních gastro provozovnách však patří mezi absolutní základ. Moderní hnětače navíc dnes zvládají mnohem víc než hnětení. Na e-shopu atfornax.cz specializujícím se na kvalitní vybavení do gastro provozoven například seženete hnětač, který spolu se všemi druhy těst ušlehá bílky, šlehačku, majonézu, připraví cukrovou polevu, bylinkové máslo, a dokonce umele maso.

Výkonné kávovary

Kávu si po dobrém obědě dává většina zákazníků. A dnešní moderní kávovary dokážou připravit kávu, za niž by se nemusel stydět cenami ověnčený barista. Vybírat můžete z kávovarů plně automatických či profesionálních pákových. Zmíněný barista by zřejmě zvolil kávovar pákový. Pokud baristu nezaměstnáváte, nebojte se kávovaru automatického.