Gastronomické vybavení do restaurace i jídelny? Vsaďte na kvalitu!

Gastronomické vybavení

Provozujete profesionální gastro zařízení? Ať již restauraci, jídelnu, kavárnu, bar či jakoukoliv jinou provozovnu se zaměřením na gastro? Pak se neobejdete bez kvalitního gastronomického vybavení.

Většina restaurací a jiných gastro provozoven v současné době funguje v nouzovém režimu. Ve své podstatě fungují jen ti, kteří pokrmy a nápoje zákazníkům vydávají tzv. přes okénko či se popřípadě zapojili do akce vedené Zdeňkem Pohlreichem a Janem Punčochářem, v jejímž rámci vaří nepostradatelným, tedy zdravotníkům a hasičským záchranným složkám. Co ti ostatní? Někteří bojují o přežití a jiní se tento čas snaží využít ve svůj prospěch. Pustili se do malování a drobných oprav, obměny interiéru a zmodernizování své provozovny. Té by samozřejmě mělo dominovat moderní gastronomické vybavení. Bez něj se totiž žádný podnik neobejde.

 

Myčky, leštičky i zařízení pro výdeje jídel

Kvalitní profesionální gastronomické vybavení v první řadě nahrazuje lidskou práci. K tomu ji zrychluje a celkově zkvalitňuje. Současné moderní gastro provozovny se téměř obejdou bez lidské ruky. Místo nich zaměstnávají šikovné pomocníky v podobě výkonných elektrospotřebičů, ať již se jedná o myčky a leštičky, zařízení na výdeje jídel, teplých i studených nápojů, kávovary a spoustu dalších. Ty vaří i chladí, myjí i leští, balí, škrábou brambory, hnětou těsta, vyrábí led a mohli bychom pokračovat. To, do kterého konkrétního zařízení investovat, záleží na typu vaší provozovny a odbytu, tedy objemu a druhu pokrmů, jež denně připravíte.

Investujte do hnětače těsta

Doby, kdy se těsta připravovala ručně, už dávno skončily v propadlišti dějin. Moderní hnětače těsta dnes najdete i ve spoustě domácností, v profesionálních gastro provozovnách však patří mezi absolutní základ. Moderní hnětače navíc dnes zvládají mnohem víc než hnětení. Na e-shopu atfornax.cz specializujícím se na kvalitní vybavení do gastro provozoven například seženete hnětač, který spolu se všemi druhy těst ušlehá bílky, šlehačku, majonézu, připraví cukrovou polevu, bylinkové máslo, a dokonce umele maso.

gastro vybavení

Výkonné kávovary

Kávu si po dobrém obědě dává většina zákazníků. A dnešní moderní kávovary dokážou připravit kávu, za niž by se nemusel stydět cenami ověnčený barista. Vybírat můžete z kávovarů plně automatických či profesionálních pákových. Zmíněný barista by zřejmě zvolil kávovar pákový. Pokud baristu nezaměstnáváte, nebojte se kávovaru automatického.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *