Děti, odložte telefony. Na zahradě je nové dětské hřiště

Podle jednoho průzkumu každé čtvrté dítě tráví na smartphonu více než pět hodin denně, což je vskutku alarmující. Bohužel, některé ratolesti nechtějí trávit čas venku ani za slunečného počasí. Začněte je však motivovat a pořiďte na zahradu atraktivní herní prvky. Zatímco předškoláci ocení skluzavku a pískoviště, starší děti se vyřádí na houpačkách. V následujících řádcích vám prozradíme, jak proměnit doposud nudnou zahradu v zábavný ráj. 

V první řadě je nezbytné zohlednit věk vašich ratolestí. Jestliže mátě hned několik dětí, pak budete hledat spíše multifunkční dětské hřiště, které nabídne skluzavku, houpačku i domeček.  

Skluzavky na zahradu i do bazénu

Skluzavky zkrátka neomrzí, a proto patří mezi velice oblíbené herní prvky. Jestliže má být skluzavka součástí dětského hřiště, pak se zaměřte na délku. Existují totiž varianty dlouhé 2 metry, ale i skoro 3 metry. Čím větší děti máte, tím delší skluzavku zvolte. 

Skluzavka však nemusí být nutně jen na dětském hřišti jako takovém. Velmi atraktivní jsou i skluzavky do bazénu, které mají i přípojku na vodu. Dokoupit můžete ještě různá příslušenství, ať už se jedná o voděodolné samolepky, s nimiž skluzavku ozdobíte, nebo o plastová madla. 

Co se týče materiálu, sáhněte po skluzavce z kvalitního plastu. Sice existují i skluzavky z nerezové oceli, ale ty nejsou v letních měsících příliš praktické, protože se rychle nahřejí od slunce, a potom pálí. 

Dětské hřiště podle vybavení

Pokud bychom se měli zaměřit na sestavu dětského hřiště, tak je důležité si prvně ujasnit, co všechno by mělo zahrnovat. Chcete mít domeček a skluzavku? Hledáte spíše hřiště s alespoň dvěma houpačkami? Zalíbí se dětem hřiště se skluzavkou a pískovištěm? 

Velkou výhodou je, že některé herní prvky je možné dokoupit zvlášť, a tak hřiště můžete postupně zvětšovat, pokud vám to zahrada dovolí. Stačí se podívat na přídavné moduly. 

Houpačky baví každého

Zapomenout nesmíme ani na houpačku, na kterou občas usednete i vy a vrátíte se do dětských let. Samozřejmě si pohlídejte nosnost celé konstrukce a houpačky jako takové. Nejenže si můžete zakoupit klasickou dřevěnou houpačku, existují totiž i houpačky ve tvaru praku či hnízda. Zajímavou volbou je houpačka ve tvaru míče, na kterou si dítě snadno sedne a užívá si kolísání ze strany na stranu.  

Jestliže hledáte internetový obchod, odkud si objednáte všechno najednou, pak se podívejte na e-shop Skluzavky.cz. Vymaňte své děti z online prostoru a motivujte je trávit čas na čerstvém vzduchu. 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *