Jak zlepšit akustiku u sebe doma a užít si větší klid?

Nikdo nechce doma poslouchat hádky od sousedů nebo křik dětí. Zajistit si doma nejen správnou akustiku, ale také snížit hluk při chůzi je velmi důležité pro váš komfort. Dnes se podíváme na dvě možnosti, které vám přinesou nejlepší výsledky a zajistí, že si doma užijete úžasné ticho i v případě, že žijete v panelovém či bytovém domě uprostřed města.

Řešení pro lepší akustiku

Na trhu najdete speciální materiály, které pohlcují zvuky a zlepšují akustické vlastnosti v každé místnosti. Akustická lisovaná pěna je jedním z nich. Hodně se používá v kancelářích, studiích i běžných domácnostech. Snížíte s ní ozvěnu v místnosti a zároveň izolujete hluk. Tento materiál se vyznačuje těmi vlastnostmi:

  • pohlcuje zvuky,
  • instalace je velmi jednoduchá,
  • najdete ji v mnoha barvách a tvarech.

Klidné bydlení bez hluku od sousedů

Druhou možností, kterou můžete použít u sebe doma, je izolace podlahy. Kročejová izolace proti hluku zajistí, že se sníží zvuky při chůzi nebo pádu předmětů. Drobnou nevýhodou tohoto materiálu je fakt, že se dává pod podlahovou krytinu. Můžete ji proto použít jen v případě, že právě měníte podlahu. Jestli jste právě v této fázi, neváhejte a nechte si ji položit pod dlažbu, vinyl nebo plovoucí podlahu.

Komplexní řešení pro klidný domov

Nejlepším způsobem, jak si doma zajistit klid a pohodu, je spojit tyto dvě metody dohromady. Tím budete mít izolovanou podlahu i stěny (případně i strop). Kompletně se odříznete od svých sousedů. Nejen, že nebudou oni rušit vás, ale nebudete se muset obávat, že uslyší něco z vašeho bytu. Soukromí je velmi důležité a tímto způsobem si ho zajistíte i se sousedy za zdí.

Podle čeho vybírat materiály?

Vždy se poraďte s odborníky. Řekněte jim, jaké máte možnosti a čeho chcete dosáhnout. Podle toho vám přesně poradí tloušťku a výrobce daného materiálu. Zeptejte se také na instalaci, a to hlavně v případě, že ji budete provádět sami. Potom už stačí jen vše nakoupit, instalovat a užívat si každý den dokonalého soukromí a klidu.

Zdroj obrázku: deagreez / stock.adobe.com


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *