Jak v Brně a jeho okolí pasivně přispět k work–life balance?

Rovnováha mezi prací a osobním životem, dnes tolik skloňované téma. Není však snadné najít mezi těmito dvěma světy plynulý přechod. Mohlo by se zdát, že jsou natolik odlišné, že to ani není možné. My vám ale ukážeme, že k jejich vyvážení lze přispět i mnohdy zcela pasivními změnami.

Work–life balance je vnímána jako záležitost osobního nastavení priorit a organizace činností. Jako osobní vědomé nastavení rovnováhy mezi dvěma energetickými póly, tedy obdoba principů jin a jang v extrémním stavu, technicky vzato mezi stavem „zapnuto“ a  „vypnuto“ bez plynulé regulace. 

V současné době pod tlakem všech souvislostí lidé jedou obvykle v plném  režimu „zapnuto“.

Work-life balance

Jak to vypadá v praxi?

Ráno naplno obstarat rodinu a vypravit se do práce, sprint do práce jakýmkoli způsobem, plné nasazení v práci, v plné rychlosti po pracovní době obstarání základních životních potřeb, v plném nasazení zajištění rodinného života, intenzivně vyřešit nezbytnou odpočinkovou činnost, například sport – to vše ve stavu „zapnuto“,  a pak večer „vypnout“.

Do tohoto plného nasazení velmi rušivě vstupují ještě negativní společensko–emoční vlivy – ranní rodinná nervozita, nepříjemné prostředí v interiéru hromadného dopravního prostředku nebo naopak silniční chaos při dopravě individuální, hledání místa k zaparkování kdekoli a kdykoli, napjatá atmosféra na pracovišti, kdy jsou pracovní prostory buď stísněné, nebo naopak nepříjemné open space pracoviště, obojí absolutně bez kousku soukromí, o klidu nemluvě.

Pozor na opotřebení

Z techniky je známý fakt, že přechody stavu „zapnuto“ a „vypnuto“ zvyšují opotřebení a snižují životnost čehokoli, obdobně jako u extrémů jin a jangu.

A tak z důvodů opotřebení lidé hledají rovnováhu mezi oběma stavy a zase se v režimu „zapnuto“ intenzivně snaží vybalancovat work–life, což se daří tu vícero, tu méně úspěšně.

Málokdo si však uvědomuje, že rovnováhu lze nastavovat i pasivně. Například výběrem místa pracoviště, zajištěním příjemného pracovního prostředí, umožněním určité regulace nástupu do práce a možnostmi i během práce usměrňovat stav mezi „zapnuto“ a „vypnuto“.

work-life balance

Zní to jako fikce? Jak takový work-life balance vypadá v praxI?

Představte si, že je pracoviště umístěno tak, že k němu nemusíte směřovat v proudu všech ostatních, kdy ráno všichni vyrážejí do velkoměsta a odpoledne zase pryč. Vy si jedete v klidu a bez stresu v opačném směru, který není pod tlakem.

Představte si, že pracoviště je dosažitelné během pár minut chůze od hromadného dopravního prostředku, a že navíc disponuje dostatečnou kapacitou parkovacích míst.

Představte si, že pracoviště je situováno mimo stresující aglomerace, ať již administrativní, nebo průmyslové, ale že se nachází sice nedaleko metropole, ale v krásném přírodním prostředí.

Představte si, že pracovní prostředí je ve velkorysých místnostech s vysokými stropy a dostatkem prostoru pro každého, kde se cítíte volně, ale přitom v soukromí.

Představte si, že na pracovišti jsou k dispozici prostory pro relaxaci nebo fitness, které můžete v průběhu pracovní doby využít.

Představte si, že po pracovní době jste během pár minut v přírodě a shodíte ze sebe nahromaděný stres.

Představte si, že poblíž pracoviště máte dostatek podmínek pro obstarání základních životních potřeb, bez velké koncentrace nakupujících.

Představte si, že přijdete domů v krásné rovnováze a tuto příjemnou náladu vnesete do svého domova.

Ano, to vše si nemusíte jen představovat, takto lze pasivně nastavit podmínky pro work–life balance. Samozřejmě je ideální, když si zaměstnavatel tyto souvislosti uvědomí a takové podmínky se pokusí vytvořit.

Jde to, opravdu je to možné.

Nevěříte?

Nabízíme možnost toto všechno realizovat v nádherném přírodním prostředí Adamova, nacházejícího se v brněnské aglomeraci, přitom od jejího ruchu odděleného pásy lesa a kopců.

V exkluzivním objektu velkorysých interiérů poloviny 20. století a v současnosti sofistikovaně rekonstruovaném s veškerou moderní technickou a uživatelskou infrastrukturou, včetně prostorů pro relaxaci.

Ve městě žijícím v klidu a pohodě, s postupně dotvářeným veřejným prostředím pro blaho všech obyvatel.

V prostředí okouzlující přírody Moravského krasu. 

Podívejte se na nabídku tohoto objektu. Pokud jste zaměstnavatel, srdečně  vás zveme na prohlídku. Pokud se vám tato možnost líbí jako zaměstnanci, zkuste ji doporučit vašemu nadřízenému.

Podívejte se na https://domamakleri.cz/nemovitost/moderni-komercni-budova-v-adamove/ a ozvěte se nám.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *