Dům za cenu garsonky 1 + kk? Vyměňte Prahu za Brno!

Kde a jak bydlíte? Jste se svým stávajícím stavem, co se bydlení týče, spokojeni? Pokud ne, měli byste to změnit. Možnosti existují!

Cesta k vlastnímu bydlení v současné době není zrovna snadná. Obzvláště po zpřísnění udělování hypoték Českou národní bankou, kvůli kterým na hypotéku dnes spousta zájemců nedosáhne. I přesto je prostřednictvím hypotéky v současné době financována celá polovina prodávaných nemovitostí.

Reality v Praze? Převládá zájem o nájemní bydlení

Podle analýz také ochládá zájem o koupě bytů v hlavní metropoli a zvyšuje se zájem o nájemní bydlení. Na tom se samozřejmě odrážejí vysoké ceny pražských nemovitostí obecně. Vezměte si, že za garsonku 1 + kk o rozloze 35 m² v novostavbě v Praze - Strašnicích dnes zaplatíte okolo pěti milionů korun, což na to, že se v podstatě jedná o studentský byt, je docela hodně. Byt stejných rozměrů v Hloubětíně už ale pořídíte o necelých osm set tisíc levněji. O další milion méně by vás vyšlo bydlení stejných parametrů v Praze – Uhříněvsi. Čím dále od centra se vzdalujete, tím dostupnější bydlení se vám nabízí.

Bydlete v Kladně a do Prahy dojíždějte

A posunete-li se ještě dál, jste už na velmi slušných cenách. Ty na vás čekají třeba v Kladně, kde jsou k sehnání byty v cenách do dvou milionů korun. Pokud je pro vás nedostupné bydlení v Praze, a i přesto byste hlavní metropoli chtěli být poblíž, Kladno byty rozhodně stojí za zvážení.

 

Praha versus Brno

Další možností je na Prahu zapomenout a vyměnit ji třeba za Brno. Znám spoustu lidí, kteří si tuto změnu nemohou vynachválit. Stále žijí v metropoli a nedrtí je vysoká hypotéka. Poblíž Brna si navíc za cenu garsonky ve Strašnicích zmíněné v úvodu článku koupíte krásný dům. Posuďte sami pod odkazem prodej rodinných domů Šlapanice. Za velmi příznivé ceny si mimochodem můžete pronajmout i kancelář. Zajímavé ceny na vás čekají například pod odkazem pronájem kanceláří Brno.

Garsonka do půl milionu? Je to možné!

Ještě dostupnější bydlení na vás čeká na Ostravsku. V Karviné pořídíte garsonku už za půl milionu korun V Českém Těšíně do milionu seženete prostorný byt 3 + 1. Jak vidíte, v Praze už dávno není blaze. Co se ceny nemovitostí tedy určitě. Udělejte si chvilku a prostudujte nabídku trhu. Zadejte do vyhledávače například pojem Koupím byt Český Těšín a okolí (či jakoukoliv jinou lokalitu) a uvidíte, jaké máte možnosti.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení