Dům za cenu garsonky 1 + kk? Vyměňte Prahu za Brno!

Garsonka 1 + kk

Kde a jak bydlíte? Jste se svým stávajícím stavem, co se bydlení týče, spokojeni? Pokud ne, měli byste to změnit. Možnosti existují!

Cesta k vlastnímu bydlení v současné době není zrovna snadná. Obzvláště po zpřísnění udělování hypoték Českou národní bankou, kvůli kterým na hypotéku dnes spousta zájemců nedosáhne. I přesto je prostřednictvím hypotéky v současné době financována celá polovina prodávaných nemovitostí.

Reality v Praze? Převládá zájem o nájemní bydlení

Podle analýz také ochládá zájem o koupě bytů v hlavní metropoli a zvyšuje se zájem o nájemní bydlení. Na tom se samozřejmě odrážejí vysoké ceny pražských nemovitostí obecně. Vezměte si, že za garsonku 1 + kk o rozloze 35 m² v novostavbě v Praze – Strašnicích dnes zaplatíte okolo pěti milionů korun, což na to, že se v podstatě jedná o studentský byt, je docela hodně. Byt stejných rozměrů v Hloubětíně už ale pořídíte o necelých osm set tisíc levněji. O další milion méně by vás vyšlo bydlení stejných parametrů v Praze – Uhříněvsi. Čím dále od centra se vzdalujete, tím dostupnější bydlení se vám nabízí.

Bydlete v Kladně a do Prahy dojíždějte

A posunete-li se ještě dál, jste už na velmi slušných cenách. Ty na vás čekají třeba v Kladně, kde jsou k sehnání byty v cenách do dvou milionů korun. Pokud je pro vás nedostupné bydlení v Praze, a i přesto byste hlavní metropoli chtěli být poblíž, Kladno byty rozhodně stojí za zvážení.

Praha versus Brno

Další možností je na Prahu zapomenout a vyměnit ji třeba za Brno. Znám spoustu lidí, kteří si tuto změnu nemohou vynachválit. Stále žijí v metropoli a nedrtí je vysoká hypotéka. Poblíž Brna si navíc za cenu garsonky ve Strašnicích zmíněné v úvodu článku koupíte krásný dům. Posuďte sami pod odkazem prodej rodinných domů Šlapanice. Za velmi příznivé ceny si mimochodem můžete pronajmout i kancelář. Zajímavé ceny na vás čekají například pod odkazem pronájem kanceláří Brno.

Garsonka do půl milionu? Je to možné!

Ještě dostupnější bydlení na vás čeká na Ostravsku. V Karviné pořídíte garsonku už za půl milionu korun V Českém Těšíně do milionu seženete prostorný byt 3 + 1. Jak vidíte, v Praze už dávno není blaze. Co se ceny nemovitostí tedy určitě. Udělejte si chvilku a prostudujte nabídku trhu. Zadejte do vyhledávače například pojem Koupím byt Český Těšín a okolí (či jakoukoliv jinou lokalitu) a uvidíte, jaké máte možnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *