4 tipy pro moderní zařízení obývacího pokoje

moderní obývací pokoj

Obývací pokoj je srdcem každého bytu. Jde o místo, kde vítáme návštěvy, relaxujeme a užíváme si společné chvíle s rodinou. Není se tedy čemu divit, že toužíme po perfektním obývacím pokoji v moderním provedení. A jak toho dosáhnout? Pomoci vám mohou následující 4 rady.

obývací pokoj

Obývací pokoj bez sedací soupravy snad ani nemůže fungovat. Nezáleží na tom, jestli jde o malou pohovku pro dva lidi anebo velkou sedací soupravu do tvaru písmene U. Vždy je potřeba, aby perfektně zapadla do pokoje a nabídla dostatek místa pro sezení přesně pro tolik osob, kolik je potřeba. Praktickou variantou jsou navíc sedačky s úložným prostorem. Do nich schováte část méně používaných věcí.

Elegantně jednoduchá obývací stěna

Druhým výrazným prvkem hned po sedací soupravě je obývací stěna. V moderním provedení jde často o elegantní a chytře řešenou soustavu poliček a stojanu na televizi. Čím méně odkládacích prostor, tím méně času stráveného při otírání prachu, což je také výhoda.

Propracovaná obývací sestava

Rozvinutou verzí obývací stěny je rovnou celá sestava, kdy se navíc k poličkám přidávají i nejrůznější skříňky nebo dělící stěny. Vzniká další úložný prostor například pro knížky či nejrůznější dekorace. Jednotlivé kousky nábytku se dají v rámci obývací sestavy různě kombinovat, takže si bez problémů sestavíte řešení přesně na míru vašim potřebám a přáním.

Poličky, regály nebo komody

Aby byl výsledek dokonalý, přidejte poličky, regály nebo celé komody. Záleží, kolik místa pro ukládání věcí potřebujete a kolik prostoru máte ještě k dispozici pro umístění nábytku. Nezapomeňte sledovat vnější rozměry a při pořizování několika kusů nábytku najednou či kompletním vybavování obývacího pokoje si připravte konkrétní plánek. Samotný nákup nábytku je již jednoduchý, protože ho zvládnete z pohodlí domova.

Pohodlná a praktická sedací souprava

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *