Vše, co potřebujete pro modeláž nehtů

Vše, co potřebujete pro modeláž nehtů

Naše nehty jsou naší vizitkou. Dokonalá manikúra je dnes naprostou samozřejmostí. Podívejte se, co vše je potřebné pro modeláž nehtů – profesionální i domácí.

Začněte podkladovými gely, skončete vrchními

Poté, co nehtům dodáme požadovaný tvar, připravíme si je Prepem a Primerem,  napomáhá to lepšímu přilnutí gelu k přírodnímu nehtu. Pak je zapotřebí nanést podkladovou vrstvu. Funguje jako základní vrstva, která je transparentní, zvyšuje přilnavost dalších vrstev gelu, a chrání nehty před možnou pigmentací barevnými gely. I když u těch profesionálních se tento problém obvykle nevyskytuje. Některé podkladové gely lze využívat i jako vrchní, tzn. závěrečnou vrstvu na barevný gel. Další z třífázového systému se používají  stavební gely. Mohou mít řidší, střední nebo hustější konzistenci, každý si může vybrat s jakým gelem se mu líp pracuje. 

Na závěrečnou vrstvu pak použijeme vrchní gely, které mají různé estetické vlastnosti: od vysokého lesku, přes matování, přidání třpytek (například různé mikro-glitetrové efekty) apod. Současně umí chránit nehty před žloutnutím a zvyšují trvanlivost modeláže.

Barvy, barvy, barvičky

Hlavní efekt nehtům samozřejmě dávají barevné gely. Například Mystic Nail barevné UV gely nabízí nádherné barevné variace, včetně různých metalických a pastelových barev. Mají perfektní krycí schopnost, rychle se vytvrzují a snadno aplikují.

Gel laky jsou moderními laky na nehty, které se vytvrzují vždy pod UV lampou. Mají mnohonásobně delší životnost než běžné laky.

Profi zdobení pro specialisty i amatéry

Nail art zdobení umožňuje proměnit nehty na malířské plátno a modeláž nehtů na umění. Oblíbené je především různé zdobení glittry a kamínky. Hitem je ale rovněž používání speciálních gelů s názvem spider gely. Jde o nail artové barevné gely, které se používají k vytváření dokonale rovných a extra tenkých 3D čar. Vzniká pavučinový efekt, se kterým se dá dále pracovat.

modeláž nehtů

Na umělé nehty profesionálně

Pokud potřebujete vymodelovat delší nehty než jsou ty vaše, potřebujete nehtové tipy a šablonyPoužívají se k modelování a k prodloužení nehtů gelovu i akrylovou metodou. Kvalitní tipy by měly mít přirozený tvar a být dostatečně pružnými.

Pokud nemáte UV lampu nevadí, můžete si udělat akrylové nehty. Vytvrzují se vzduchem, bez UV světla a jejich výhodou je snadnější modelování než u gelových nehtů. Potřebujete pro to akrylový systém. Ten se skládá z monomerů  a z akrylových pudrů, které se pomocí štětce míchají dohromady a vzniklou hmotou pak modelujeme finální nehet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *