Vhodná matrace je k nezaplacení

Vhodná matrace je k nezaplacení

Spánek ke svému životu nezbytně potřebujeme. Nejedná se ovšem pouze o čas, kdy nemusíme nic dělat. Během spánku se naše tělo regeneruje, a pokud má člověk dlouhodobé problémy se spaním, na jeho zdraví se to bezpochyby negativně podepíše.

Jednou z příčin špatného spánku může být i mizerné podloží. Lidé jsou dnes zvyklí spát na kdečem, což se samozřejmě musí někde projevit. Proto je rozumné zrovna v tomto případě příliš nešetřit a koupit si rovnou pořádnou matraci.

Opora pro páteř

Současná doba je typická krom jiného také špatným držení těla. Není se ale čemu divit, jelikož valná část společnosti už tráví takřka veškerý svůj pracovní i volný čas před monitory, což je samozřejmě špatně. Během špatného sezení totiž vznikají rozličné svalové dysbalance a hodně tomu může dopomoci i mizerná matrace.

Ta by měla být co možná nejkvalitnější. Musí hlavně poskytovat svému majiteli pocit dokonalého pohodlí a perfektní oporu páteře. Když se tělo bude do matrace na různých místech propadat, nic dobrého z toho nevzejde. Opora je základ, ale jsou tu i další vlastnosti, jimiž by měla skutečně kvalitní matrace disponovat.

Hypoalergenní verze

V posledních několika letech jsou například velice populární matrace s kokosovými vlákny. Jejich největší devizou je prodyšnost a také schopnost odvádět vlhkost. Díky tomu se člověk během spánku nejen méně potí, ale zároveň se tím chrání i před rozličnými domácími alergeny typu plíseň nebo roztoči.

Kdo tedy trpí přecitlivělostí na výše zmiňované alergeny, měl by o matraci s kokosovými vlákny minimálně uvažovat. Může se tak zcela zbavit kýchání, chronické rýmy, či dokonce astmatu.

vhodná matrace pro spánek

Kde nakupovat?

Prodejců matrací je dnes i u nás více než dost. Naštěstí odlišit podvodníky od důvěryhodných nabídek není zase tak složité. Stačí se řídit dobrými recenzemi. Takové má třeba i e-shop https://www.bazyl.cz/ortopedicke-matrace/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *