Skvělá databáze filmů online

Skvělá databáze filmů online

Jestli milujete filmy, pak jistě znáte spoustu webů s touto tématikou. Asi se vám vybaví ty nejznámější. Ovšem existuje i místo, kde kromě podrobných informací zjistíte, jestli se dá snímek někde přehrát online.

Česká databáze filmů online

Víte, že existuje databáze filmů online? Na Filmovyprehled.cz najdete blogy, postřehy, samozřejmě přehled filmů jako takový. Dle parametrů si vyhledáte informace o různých snímcích, autorech filmů, podíváte se, kdy a kde se hrají atd. Pokud jde o starší filmy, můžete si zjistit, zda a kde jsou dostupné online. Takže si na přehledu dle charakteristiky vyberete žánr, dílo a zpříjemníte si s ním večer. Jde o ucelenou databázi filmů, v níž si každý najde to své. Navíc se jedná o internetovou podobu Národního filmového archivu o českém filmu, takže máte jistotu, že zde získáte relevantní informace. Nejde o fanouškovský portál, ale o databázi, která čerpá přímo od zdrojů.

Návrh bez názvu-21

Česká filmová databáze

Serióznost zajišťuje i fakt, že tento web navazuje na časopis Filmový přehled, který začal vycházet už v roce 1939. Tehdy se jednalo o médium Filmová kartotéka a právě ono mělo přístup ke všem exkluzivním informacím. Nyní se toto tištěné médium vtělilo do interaktivní podoby. Jen pro upřesnění, Filmový přehled přestal vycházet před 10 lety a Filmovyprehled.cz se tak stal moderní alternativou tohoto periodika. 

Česká filmová databáze nabízí nejen původní informace, poskytuje i rozšířené dodatky, které se během let podařilo získat. A protože jde o web specializovaný právě na tuzemská díla, naskýtá se o to větší prostor pro zajímavosti. Zahraniční snímky zde jsou zastoupeny ovšem rovněž, pokud byly v české distribuci. Tento web je tak určen široké veřejnosti i té odborné, jako jsou vědci, filmaři nebo i kritici. Do bádání se může pustit každý, koho svět filmu fascinuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *