Dovolená v Moravském Krumlově!

Moravský Krumlov - Slovanská Epopej

Náš Český Krumlov je vyhlášený daleko za hranicemi, každoročně sem míří masy turistů. Víte ale, že také Moravský Krumlov stojí za návštěvu? Sice se možná nejedná o tak malebné městečko, ale mají tu jeden unikát. Zábavy v okolí je také dost.

Moravský Krumlov se nachází asi čtyřicet kilometrů jižně od Brna, pohodlně se sem z Brna dopravíte i vlakem. A proč by se vám tahle dovolená na jižní Moravě mohla zamlouvat?

Přijeďte se podívat na Slovanskou epopej

Největším lákadlem Moravského Krumlova je bezpochyby Slovanská epopej, cyklus 20 monumentálních pláten, které namaloval Alfons Mucha. Epopej je vystavená v renesančním zámku v Moravském Krumlově, který byl postavený podle italského stavitele Leonarda Garo de Bisono. V letní sezóně je zde otevřeno denně kromě pondělí od 9 do 5 hodin večer.

V zámeckém parku si navíc můžete zahrát discgolf, sport, který je v tomto městě poměrně dost populární. Pokud vás lákají sportovní aktivity, vydejte se na naučnou stezku Krumlovsko-rokytenské slepence nebo na krumlovské venkovní koupaliště. Severně od města se nachází zřícenina hradu Templštejn, se kterou je spojená legenda o templářském pokladu. Letní pobyty jižně od Brna mohou být i sportovně laděné!

Moravský Krumlov - Slovanská Epopej

Udělejte si výlet do jaderné elektrárny Dukovany

Najděte si ubytování v Moravském Krumlově a následující den se vydejte do jaderné elektrárny Dukovany. Tohle místo určitě stojí za návštěvu. Od Moravského Krumlova je vzdáleno asi 12 km, takže sem dojedete za chvíli. Elektrárna má moc pěkné centrum pro návštěvníky, kde vám vysvětlí celý proces výroby elektřiny z jádra. Součástí prohlídky je i 3D film. Dostanete zapůjčené 3D brýle a budete sledovat příběh, který se odvíjí podle toho, jaké možnosti si v něm vyberete. Návštěvu elektrárny je možné spojit i s prohlídkou vodní nádrže Mohelno, která společně s nádrží Dalešice tvoří komplex přečerpávací vodní elektrárny.

Nezbývá než se podívat na ubytování na Hotel.cz, a vydat se na cestu za poznáním dalšího koutu naší krásné země.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *