Bez jakých elektro doplňků se dnešní člověk v domácnosti neobejde?

Elektro doplňky, detektor kouře

Existuje celá řada elektro doplňků, bez kterých se doma klidně obejdeme. Dobrým příkladem jsou třeba automatické vysavače, případně pro někoho i televize. Pak jsou zde však i takové propriety, bez nichž si už nedokážeme pohodlný život ani představit.

Mezi ty například patří žárovky. Do stejné kategorie se dost možná brzy zařadí i stále populárnější detektory kouře, jež umí být také velmi užitečné.

Úsporné žárovky

I když dnes již není problém generovat elektrickou energii ani pomocí slunečních paprsků, z mnoha důvodů se jedná hlavně v posledních několika málo letech o velice drahou komoditu. A z toho důvodu je chytré s ní šetřit.

Toho se dá docílit, aniž bychom se museli nějak zříkat svého komfortu. Hodně nám k tomu mohou pomoci i moderní e14 led žárovky. Ty se mohou pyšnit hned několika skvělými vlastnostmi, pro které stojí za to si je koupit:

· Jsou velice úsporné. Oproti kdysi běžným vláknovým modelům dokáží fungovat bez snížení svítivosti o více než 80 % efektivněji, což znamená obrovské finanční úspory.

· Na rozdíl od jiných svítidel, typicky například zářivkám, se led žárovky dokáží aktivovat víceméně okamžitě.

· Vzhledem k jejich nízké spotřebě i hodně vydrží. Generují totiž minimum tepelné energie, což je udržuje dlouhodobě v dobré kondici. Díky tomu, že se prakticky nezahřívají, je takřka nemožné se o ně popálit.

Návrh bez názvu-20

Detektory kouře

Detektor kouře stále nepatří mezi standardní vybavení českých domácností, nicméně tento trend se pomalu mění k lepšímu. Nejde totiž o nic finančně náročného a investice do takovéhoto zařízení se kupci bohatě vrátí v podobě lepšího spánku.

Detektor kouře dělá přesně to, co se od něj očekává, tedy dokáže odhalit možný požár pomocí svých čidel. Ne každý model se však hodí do domácnosti. Existují dva základní typy – ionizační a optické. Do domácnosti se hodí spíše optické verze. Nedokáží sice efektivně odhalit malé částice kouře, zvládnou však bez potíží identifikovat částice větší. A to bohatě postačí.

Lidé, kteří si nainstalovali do domu či bytu ionizační detektor kouře, ho obvykle byli nuceni během krátké doby vyměnit, a sice pro neustále vyvolávání poplachu. Ne vždy je citlivější detektor ku prospěchu věci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *