Ochrana před hlukem na pracovišti: Chrániče sluchu a uší

Ochrana před hlukem

Jestliže pracujete na hlučném místě, anebo se chcete oprostit od hlučných kolegů, kteří vás rozptylují při práci, je třeba zvolit vhodnou ochranu sluchu. Právě poškození sluchu vysokým hlukem je velmi častým pracovním úrazem.

Dostatečná ochrana

Vhodná ochrana sluchu je naprostou nezbytností pro zachování zdravých uší. Sluch nedokáže sám regenerovat, proto bychom se měli zaměřit na jeho ochranu. Jeho poškození se zprvu projevuje hlavně syčivým či pískavým zvukem v uchu, které jsou obtěžující a slouží jako první varovný signál.

Mnohdy je však v momentě, kdy se tyto následky projeví, již pozdě. Proto vždy myslete na prevenci a na pracovišti noste vhodné chrániče. Nejlepší chrániče sluchu dokážou výrazně utlumit zvuky pod 80 dB, jelikož již 120 dB může způsobit bolesti ucha. Při dlouhodobém vystavování se hluku pak mohou škodit i nižší hodnoty.

Špunty do uší

Ucpávky do uší, mnohdy známé také jako špunty, jsou jednoduchým způsobem, jak ochránit svůj sluch. Díky své velikosti a provedení z kvalitních měkkých materiálů se skvěle přizpůsobí uchu a jsou tak pohodlné i při dlouhodobém nošení.

Vzhledem ke složité manipulaci při vyndávání a nandávání špuntů je dobré používat je hlavně v případě, že potřebujete být chráněni po dlouhou dobu. Špunty do uší nabízí různé parametry, přičemž utlumit mohou až 40 dB. V případě potřeby je lze doplnit i mušlovými chrániči.

ochrana před hlukem

Mušlové chrániče

Mušlové chrániče oceníte hlavně v případě, že nepotřebujete mít ochranu nasazenou dlouhodobě. Pokud jste v hlučném prostředí pouze chvíli, oceníte možnost si sluchátka následně sundat. Kvalitní zpracování a praktický design zajišťují pohodlné nošení a spolehlivost. Elektronické chrániče navíc nabízí také možnost komunikace mezi zaměstnanci či aktivní potlačování hluku. Ať už sháníte cokoliv, v bohaté nabídce Hoffmann-group.com si rozhodně vyberete.

Ochranu uší bychom neměli podceňovat, na hlučném pracovišti vám tak chrániče sluchu rozhodně nesmí chybět. Navíc se jedná o praktického pomocníka, díky kterému nebudete rušeni okolními zvuky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *