Nejlepší dovolená

Nejlepší dovolená na Maledivách

K narozeninám jsem od přítele dostala dovolenou na Maledivách. Už to bylo nádherné překvapení a na jeho konci bylo ještě jedno veliké a naprosto dokonalé.

Naše cesta na Maledivy

Než se k tomu dostanu musím Vám povyprávět jak to vše probíhalo. Bála jsem se té dlouhé cesty, ale proběhlo to naprosto v pohodě. Letenky jsme měli od Emirates a tím pádem jsme měli přestup v Dubaji. Bylo to pár hodin, během kterých jsme pohodlně našli naši přepážku, ze které nám letěl navazující spoj a v pohodě jsme si ještě dali kávu a prošli obchůdky. Na letišti v Male do nás udeřilo vedro, ale s tím jsme tak nějak počítali takže jsme se před vystoupením z letadla převlékli.

Po nekonečné frontě na imigračním už šlo vše hladce. Čekal nás zástupce hotelu s cedulkou, dovedl nás k místu, odkud odjížděla loď na ostrov a rozloučil se s námi s tím, že přijede do půl hodiny. K našemu překvapení opravdu dorazila na čas, naložili nám kufry a už jsme jeli. Cesta lodí byla pohodlná a vůbec mi nepřišlo, že trvala něco přes dvě hodiny.

Maledivy

V letadle jsme sledovali filmy, takže jsme v lodi usnuli a probudili se až kousek před naším ostrovem. Cestou jsme viděli létací ryby, byly hrozně vtipné a zároveň obdivuhodné. Celou cestu jsem si říkala, že to jsou neskutečné barvy kolem nás a musím říct, že mě toto okouzlení neopustilo po celou dobu naší dovolené.

Ubytování jsme měli v malém penzionu, pokoj byl krásně připraven a navoněn a jako welcome drink jsme dostali čerstvý kokos s brčkem. Bylo to výborné a osvěžující. Dorazili jsme kolem 3h takže jsme měli čas do večeře a tak jsme šli hned na průzkum ostrova a hlavně se vykoupat.

Nejlepší dovolená na Maledivy

Byli jsme byli unavení, tak jsme šli na nejbližší pláž, kde se dá koupat v plavkách. Překvapilo nás, že jsme tam byli úplně sami! Koupali jsme se v dokonale modré vodě a kolem sebe viděli jen palmy, bílé pláže a tu nejhezčí modř oceánu.

Během pobytu jsme vyrazili na tři krásné výlety – chytili jsme každý dvě ryby, šnorchlovali s mantami a želvami – a nemohli uvěřit, že se už blíží čas našeho odjezdu. Připadali jsme si jako v ráji, ostrov jsme si zamilovali. Poslední večer před naším odjezdem mi řekl přítel, že se musíme jít ještě jednou projít na konec ostrova před večeří a podívat se na západ slunce odtud.

Vyrazili jsme a když jsme tam došli, nemohla jsem věřit vlastním očím. Byl tam pro nás připraven nádherně prostřený stůl, kolem světýlka. Večeři jsme měli přímo tam, na tom nádherném místě a jakou! Západ slunce tam byl dokonalý a v momentě kdy jsme dojedli večeři vytáhl přítel sametovou krabičku. Zpátky jsem se tedy vracela nejen opálená a odpočinutá, ale s krásným zásnubním prstenem na ruce.

Byla to nezapomenutelná dovolená a rozhodli jsme se, že se sem vrátíme uskutečnit symbolický svatební obřad na pláži, který jsme zjistili, že nabízí. Všem doporučuji, i bez toho závěru to bylo naprosto úžasné a vyšlo nás to asi na 30tis kč na osobu!

Už jsme si vybrali destinaci na naši další dovolenou. Tentokrát se podíváme na Srí Lanku. Věřím že to bude stejně povedená dovolená.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *