Nejlepší laser na odstranění tetování vám doporučí odborník. Problém vyřešíte snadno a bez zbytečné bolesti!

Laser odstranění tetování

Usilovně přemýšlíte, jak vybrat laser na odstranění tetování, aby byl výsledek zákroku co nejlepší? Nevíte, jaký typ tohoto přístroje zvolit, abyste se motivu, který vás už omrzel, zbavili co nejjednodušším způsobem? Podobné starosti můžete s klidem hodit za hlavu. Jde zkrátka o věc, se kterou nemusíte ztrácet čas. Laserový přístroj, který si s vaším tetováním poradí nejlépe, vám totiž zcela jistě doporučí odborník. A to na klinice estetické medicíny, na které se rozhodnete zákrok podstoupit. I přesto chcete vědět, jaký typ laseru je aktuálně považován za nejefektivnější? Třeba proto, abyste se mohli včas vyhnout klinice, která není takovým přístrojem prozatím vybavena?

Vaše uvažování je jistě rozumné, a tak se na věc za okamžik podíváme. A řekneme si také, že máte vlastně svým způsobem štěstí, protože kvalitních klinik estetické medicíny, které disponují moderním vybavením, je v České republice dost. Najít odborné pracoviště, kde vám spolehlivě pomohou, by tedy neměl být velký problém. Uvidíte!

Bez laseru na odstranění tetování se neobejde žádná klinika

Lidé své tělo zkrášlují odedávna. A jsou v tomto směru značně vynalézaví. Důkazem takové vynalézavosti je právě tetování, které nás provází už tisíce let. Našli byste ho na tělech starověkých Egypťanů, zdobili se jím původní obyvatelé Havajských ostrovů a neobešel se bez něj snad žádný maorský válečník. Faktem také je, že v minulosti mělo obvykle nějaký skrytý význam. Bylo například symbolem příslušnosti k nějakému kmeni nebo ke společenské vrstvě. Jak šel čas, rozšířilo se snad do všech koutů planety a stala se z něj více méně masová záležitost. Asi proto nepřekvapí, že se mezi obrovským množstvím lidí, kteří neodolali a nechali si na tělo zvěčnit nějaký motiv, našlo vždy dost takových, kteří své původní nadšení dříve či později ztratili. A chtěli se tetování zase zbavit.

V minulosti tak činili „svépomocí“, později jim podala pomocnou ruku estetická medicína. Nejprve přišel na řadu skalpel, pak různé bělící roztoky a také chirurgické frézky. Až se nakonec ke slovu dostal laser, který se ze všech myslitelných řešení osvědčil zdaleka nejlépe. Bez kvalitního laserového přístroje se proto dnes neobejde žádná moderní klinika!

Nejspolehlivější metoda

Metody, jimiž lze nežádoucí tetování z kůže odstranit, můžete rozebírat ze všech stran. A stejně nakonec dojdete k závěru, že je použití laseru nejspolehlivější. Nechali jste si na tělo zvěčnit jméno své první lásky a nyní vám to už připadá hloupé? Nebo jste jen k vaší smůle narazili na nešikovného tatéra a teď hodláte situaci napravit? Ať je to, jak chce, moderní laserový přístroj je nejlepším řešením vašeho problému. V rukou zkušeného odborníka dokáže malé zázraky. A na jakém principu funguje? Přesně cílenými laserovými paprsky rozbije pigment, ze kterého je tetování tvořeno, a o zbytek už se postará váš organismus. Přesněji řečeno váš mízní systém, jímž je pigment později z těla vyplaven. Metoda je ve srovnání s jinými postupy velice efektivní a navíc téměř bezbolestná.

Nd:YAG laseru se jiný typ nevyrovná

Jak jsme už uvedli, laser je jednoznačně nejspolehlivější. Je tedy pravděpodobné, že jste o jiné metodě zřejmě ani nepřemýšleli. Ale protože jste se asi někde dočetli o tom, že estetická medicína k likvidaci tetování využívá hned několik typů laserových přístrojů, začalo vám vrtat hlavou, který z nich by vám pomohl nejlépe. Jisté je, že není-li vaše tetování právě uměleckým dílem, se kterým by se daly vyhrávat soutěže a chcete se ho proto stůj co stůj zbavit, mohou vám odborníci nabídnout ošetření některým z těchto laserových přístrojů:

  • Erbiový – je typ, který vám už asi mnoho specialistů nedoporučí, protože při jeho použití hrozí vysoké riziko zjizvení kůže
  • Rubínový laser – je variantou, se kterou se ještě setkat můžete. Opět je zde však riziko vzniku jizev, byť menší než v předešlém případě. Tento přístroj si také hůře poradí se žlutým, červeným nebo zeleným barvivem
  • Alexandritový – je bezesporu vhodnějším typem laseru, ale ani zde není vznik jizev nebo hypopigmentace zcela ojedinělý
  • Nd:YAG laser – patří k nejpoužívanějším typům. A to z dobrých důvodů! Nehrozí vám totiž žádné zjizvení a na ošetřené ploše nevzniknou žádná bílá místa (hypopigmentace). Navíc si spolehlivě poradí v podstatě se všemi druhy tetování (hloubka, barva atd.)
Laser na odstranění tetování

Praha a špičkové kliniky

Závěrem pro vás máme vcelku dobrou zprávu, která vás snad potěší. Že se potřebujete zbavit starého tetování, to pochopitelně samo o sobě nijak potěšující není. Co by vám však radost udělat mohlo, je fakt, že máte pomoc takříkajíc na dosah ruky. Řada špičkových klinik estetické medicíny, kde váš problém s tetováním bezesporu vyřeší, se totiž nachází v Praze. Nebudete tedy nuceni cestovat bůhvíkam. Téměř z jakékoliv místa naší republiky to není do hlavního města nijak zvlášť daleko, a proto určitě dává smysl, abyste se sem za kvalitním ošetřením vypravili. Samozřejmě v případě, že nemáte nějaké špičkové odborníky „hned za rohem“, což se vzhledem k vysoké úrovni lékařské péče v ČR také nedá vyloučit.

Prozradíte nám, jak dlouho už o odstranění tetování uvažujete? A z jakých důvodů?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *