Proč je u laserové epilace přístroj jen jednou stranou mince

Laserová epilace

Jak moc lákavé je mít při preferování laserové epilace přístroj přímo doma pro domácí použití? Pravidelně s přicházejícím létem si asi každý, kdo si chce depilovat nohy a vyhladit podpaží, klade otázku, zda by se kýženého výsledku nedalo dosáhnout bez řezů žiletkou nebo bolesti způsobené voskovými pásky. Pohrávat si s myšlenkou laserové epilace je zcela na místě, protože trend chlupatých nohou a odhalených bikinových zón se asi jen tak nevrátí.

Přístroje, které dříve vyžadovaly návštěvu kosmetického salonu, se nyní začínají objevovat i v koupelnách domácností. Proč se původní klienti rozhodli vzít do rukou přístroj, kterým se dříve nechávali ošetřovat od zkušených profesionálů? Je to opravdu tak jednoduché? A vyplatí se to?

S laserem vedle nešlápnete

Tak především rozhodnutí pro odstranění ochlupení pomocí světelných paprsků (snad nám fyzikové odpustí, že budeme pokládat laserové paprsky a intenzivní pulsní světlo za totéž) je to nejlepší, co lze v dnešní době učinit. Princip fungování je převratný! Světelný puls se specifickou vlnovou délkou se zaměří na chloupek, světlo zahřeje obsažený pigment melanin na zhruba 73 stupňů, Když je chloupek ve správné růstové fázi, odumře a vypadne. A a pak jsou pryč na měsíce, případně roky.

Co brání Mohamedovi jít k hoře

Takže dilema má název: Doma, nebo specializované klinice? Co si budeme povídat, profesionálové rozumějí své práci a odchlupení provedou rychleji a kvalitněji. Ani finanční argument neobstojí, protože za peníze jsou jak sezení na klinice, tak přístroj, který byste si jinak kupovali. A když uvážíme, že po úspěšné epilaci bude “mašinka” ležet třeba šest měsíců v šuplíku, nejeví se její pořízení jako úplně výhodná investice. Takže důvody pro autoepilaci musí být opravdu pádné.

Koupě přístroje je vhodná pro osoby mimořádně introvertní, které si nade vše váží svého soukromí, a kdyby to bylo možné, byly by samy sobě i kadeřníkem a gynekologem. Nebo pro jedince s tak nepravidelným pracovním řádem, že je pro ně téměř nemožné vklínit do svého rozvrhu návštěvu estetického centra či dodržet termín objednání. Nebo pro početné rodiny, kde půjde epilátor z ruky do ruky a rychle na sebe vydělá. Zkrátka pro ty, co se nebojí experimentovat a zkoušet své limity i za cenu, že objektem pokusu je jejich vlastní tělo.

laserová epilace

Nic není bez rizika

Pokud se rozhodnete být pánem svého času a těla, musíte být opatrní při nákupu – ověřit si, zda přístroj má dostatečný výkon a disponuje nástavci pro všechny části těla, které budete chtít holit. Další vaše povinnosti budou:

  • Pokud možno před každým epilovácím turnusem kontaktovat dermatologa v případě výskytu čehokoliv nového na pokožce a ujistit se, že působení paprsků nebude v tom případě škodlivé.
  • Hlídat pečlivě délku chloupků: akce se nezdaří, když budou příliš malé, nebo příliš velké.
  • Mimořádně pečlivě si přečíst návod k použití a postupovat striktně podle něho. Teplota nad 70 stupňů dovede pokožku poškodit a to přece nechcete.
  • Vyčlenit si dostatek času a nestresovat se, během zkrášlování se člověk má cítit dobře.

A v neposledním případě mějte na paměti, že sebekvalitnější domácí přístroj je pořád jenom druhá liga. I když pro laika představují světelné paprsky proud neviditelných částic (takových malých nic), ony částice dovedou být za určitých podmínek nebezpečné. Takže v plné síle je laikovi do ruky nikdo nedá. Co to znamená? Budete se moci cítit bezpečně, ale výsledek vašeho snažení bude pouze střednědobý. Nové chloupky vyraší za zhruba o polovinu kratší dobu, než ty, co byly vystavené silným laserům na klinice.

Pouštíte se rádi do nových věcí? V kterých případech preferujete “Udělej si sám”?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *