Co obnáší permanentní make-up – informace, které byste měly vědět, než se vydáte na aplikaci permanentního obočí

Permanentní make-up Praha

Otázka „co obnáší permanentní make-up“ by měla být jednou z těch prvních, na které budete hledat odpověď. Nejčastěji se zvýrazňuje obočí, oční linky a rty. V tomto článku je popsáno, jaký postup je aplikován u permanentního líčení obočí. Zjistíte, jaké metody se u jednotlivých technik používají. Seznámíte se také s postupem, který by měl předcházet aplikaci a následovat po samotném procesu.

Co obnáší permanentní make-up obočí a co od zákroku očekávat

Díky zvýraznění obočí můžete dosáhnout změny jeho tvaru, hustoty, barvy a délky. Samotné aplikaci předchází konzultace, při níž se dozvíte všechny potřebné informace.

Celý zákrok je v některých případech proveden ve dvou fázích. Během hojení může dojít k tzv. vyloupání, kdy je nutné absolvovat korekturu. Druhý zákrok může následovat nejdříve měsíc po první aplikaci.

PŘÍPRAVA NA APLIKACI

 • V den aplikace nepoužívejte líčidla ani krém.
 • Minimálně 24 hodin před aplikací nepijte kávu ani jiné energetické nápoje.
 • Alespoň 2 dny před nanesením permanentního make-upu si netrhejte obočí.
 • Týden před návštěvou salonu nenavštěvujte solárium.
 • 4 hodiny před aplikací nekuřte.

Nemusíte se obávat bolesti, protože během zákroku jsou používána anestetika ve formě gelu, která se aplikují na celou oblast obočí.

Některá studia chtějí, aby klientky přišly nalíčené, aby bylo patrné, jak jsou zvyklé se denně upravovat. Následně se přejde k odlíčení a konzultaci, k jakému efektu má aplikace směřovat. Pravidlem zůstává, že cílem je vytvořit přirozeně vypadající obočí.

Následkem aplikace může dojít k jemnému začervenání či pnutí. Dalším projevem může být suchá pokožka i citlivost daného místa. Všechny tyto vedlejší efekty odezní zpravidla již v den zákroku a jsou zcela individuální.

PÉČE PO ZÁKROKU

 • V případě mírného otoku sáhněte jen po suchém studeném obkladu.
 • K ošetření obočí nepoužívejte žádné krémy.
 • Až do zahojení, které trvá 5-7 dnů, nepoužívejte žádná líčidla.
 • Vyhněte se aktivitám, při kterých dochází k pocení – cvičení, běh, sauna.
 • Vyvarujte se opalování a pobytu na přímém slunci. Nenavštěvujte minimálně měsíc solárium a veřejná koupaliště.
 • Hojící se místo netřete a vytvořené stroupky nijak neškrábejte – nechte obočí zahojit přirozenou cestou, abyste se vyhnuly vzniku jizviček a předčasné ztrátě pigmentu.

Trvanlivost a další důležité informace

Trvanlivost permanentního obočí je individuální a je ovlivněna celou řadou faktorů, mezi které patří typ pokožky, množství pigmentu či slunění.

Samotná aplikace trvá v průměru dvě hodiny a následná korektura zhruba jednu hodinu. Na obnovu permanentního make-upu se chodí zpravidla po 2 – 3 letech. Vyšší odolnosti dosáhnete i správnou péčí o něj.

Mějte na paměti, že doba trvání permanentního make-upu je ovlivněna také barvou, která bude na Vaše obočí použita. Světlé odstíny obecně nevydrží tak dlouho, jako je tomu v případě těch tmavých.

Permanentní líčení není vhodné pro těhotné a kojící ženy. Doporučujeme před návštěvou salonu konzultovat, zdali jste vhodnou kandidátkou.

Techniky využívané u obočí

VLÁSKOVÁNÍ OBOČÍ / MICROBLANDING

 • Metoda, při níž se vytváří obočí pomocí tenkých linek, které napodobují skutečné chloupky.
 • K aplikaci se využívá malá čepelka tvořena několika hroty.

PUDROVÉ OBOČÍ

 • Metoda, při které dochází k tzv. pudrovému efektu, kdy barva pigmentu splývá s barvou obočí.
 • Obočí je po aplikaci této techniky tvořeno velkým množstvím mikroteček, jež vyplňují prázdná místa mezi chloupky.

Jednotlivé metody je možné kombinovat i mezi sebou. Více informací o úpravě obočí pomocí microblandingu naleznete zde.

Díky tomuto článku už disponujete všemi důležitými informacemi a víte, na co se před aplikací permanentního make-upu připravit. Zjistily jste, že důležitou roli hraje výběr konkrétní metody a péče, která předchází návštěvě salonu a následuje po samotném zákroku. Pokud chcete, aby Vám takový typ líčení vydržel co nejdéle, je nutné dodržovat pokyny, které dostanete v rámci konzultace v salonu.

Doba, po kterou Vám permanentní make-up vydrží, je ovlivněna řadou faktorů a nelze jednoznačně určit, za jak dlouho budete muset absolvovat úpravy či doplnění. Zpravidla to bývá po 2-3 letech, přičemž samotná aplikace zabere maximálně 2 hodiny Vašeho času. Vzhledem k informacím obsaženým v tomto článku už také víte, že se nemusíte obávat bolesti, protože na obočí jsou aplikována anestetika. V následujícím článku naleznete několik líčících tipů vhodných na léto.

Chodíte na permanentní make-up nebo Vás tento trend současné doby minul?

Investovaly byste do aplikace permanentního líčení, u kterého Vám nikdo nezajistí, jak dlouho Vám vydrží?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *