Co je dobré vědět o transplantaci vlasů

Transplantace vlasů

Máte velké problémy s vlasy a odborníci vám sdělili, že jediným možným řešením nápravy této situace je transplantace vlasů? Možná si zoufáte, nicméně nemusí se jednat o nijak náročnou záležitost. Moderní technologie a medicína jsou natolik vyspělé, že se i lidem nemajícím fakticky žádné vlasy může splnit sen o poměrně bujné kštici. Pokud o transplantaci vlasů uvažujete také, jste na správném místě. My se na tento zákrok totiž podíváme mnohem podrobněji. 

Jaký jsou principy při transplantaci vlasů?

Jedná se fakticky o chirurgický zákrok, který se provádí v lokálním umrtvení dané oblasti hlavy. Je tedy zcela bezbolestný a délka jeho trvání se pohybuje v řádu několika hodin. Provádí jej zkušení vlasoví chirurgové. Ke své práci mohou a nemusejí využívat laserovou technologii. Jinak je třeba počítat s tím, že po transplantaci obvykle první vlasy vypadnou a trvalé jsou až ty druhé. Samotná transplantace vlasů se také mnohdy opakuje, jelikož je třeba dosáhnout dostatečné hustoty vlasového porostu. Výsledky je fakticky vidět po půl roce od zákroku. 

Jaké vlasy se transplantují?

Nejčastěji se transplantace provádí tak, že jsou použity vlasy z hlavy jednoho člověka na druhého. Mnohdy je u této transplantace riziko nepřijetí vlasů u hostitele, nicméně standardně jsou podávány medikamenty na podporu tohoto procesu, takže je úspěšnou vysoká. Důležité jsou v tomto ohledu také vitamíny a podpůrné preparáty, jako je třeba Nanogen, a mnohé jiné. Implantovat se nicméně mohou i umělé vlasy. Záleží na konkrétní transplantaci.

transplantace vlasů

Jak probíhá zákrok a jaká je rekonvalescence?

Nejprve se na pokožku hlavy aplikuje speciální fyziologický roztok. Následně se odebírají kožní štěpy včetně vlasových folikulů. Odebrané transplantáty se pak dělí a poté vkládají do kůže na daných místech. Po dokončení se plocha ošetřuje specifickým hydrofilním gelem a následně překrývá tlakovým obvazem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *