Nápoj, který vám pomůže spát

Jste ve stresu a v každodenním shonu a již téměř zapomínáte spát? Léky vám pomohou, ale výhra to není. S čajem také zcela nevyzrajete nad únavou. Co vám tedy může nejvíce pomoci? Co třeba zlaté mléko. Co je vlastně zlaté mléko?

Zlaté mléko je nápoj z jedné zázračné plodiny, která se jmenuje kurkuma. Kurkumě se říkalo „indický šafrán“, a ještě před dvaceti lety byla pro většinu Evropanů exotickou ingrediencí, která barví kari na žlutě žlutou. Ale dnes ji díky zdravé stravě znají již téměř všichni. 

Prášek z indické rostliny Curcuma longa je díky vzácné kombinaci antioxidačních a protizánětlivých účinků nenahraditelným pomocníkem při očistě těla a při boji s každodenním vyčerpáním.

Právě kurkuma je součástí zlatého mléka – společně s mlékem se z ní totiž stává dokonalý uspávací nápoj. Zlaté mléko (haldidoodh) pochází z Indie, kde si ho Indovéuž pět tisíc let podávají před spaním nebo v nemoci.

Zlaté mléko pomůže předcházet nemocem a infekcím a odbourat škodlivé toxiny z okolního prostředí. Kurkuma je totiž přírodní antibiotikum. A spolu s mlékem, které obsahuje vápník a jako teplé uklidňuje žaludek, tvoří skvělý pár.

A čím dalším nám kurkuma přispívá ke zdraví? Jako přírodním antibiotikum samozřejmě léčí chřipku i nachlazení. Poskytuje okamžitou úlevu při bolestech v krku, kašli, bronchitidě a zahlenění. Díky svým protizánětlivým účinkům je kurkuma tradičním lékem na revmatické otoky a bolest kloubů.Zlaté mléko také napomáhá přirozené detoxikaci jater a usnadňuje jim odbourat toxiny, které narušují rovnováhu v těle. Toto mléko podporuje trávení, rozzáří vaši pokožku a pomáhá tišit menstruační křeče a bolesti. Jednoduše poklad.

A jak si takové mléko vyrobit?

Podívejte se, co budete potřebovat:

2 šálky kokosového, mandlového nebo plnotučného mléka, 1 lžíce mleté kurkumy nebo kousek syrového kořene, 1/4 čajové lžičky mletého černého pepře, kousek zázvoru nakrájený na plátky, pokud nápoj vaříte z rostlinného mléka, přidejte ještě 1/2 lžičky oleje (sezamový, mandlový, kokosový), med na oslazení.

A také se vám ještě může hodit vysokootáčkový kuchyňský mixér RM-1550 s 1500 W motorem od Oravy. Tento mixér je určen na mixování tekutých, měkkých a polotvrdých potravin (dužnaté ovoce a zelenina) a na mixování mražených potravin a drcení ledu nebo na sekání ořechů, koření a podobně. Nerezový 6- čepelový nůž, kterým tento pomocník disponuje, se jen tak neotupí. Pro 100% stabilitu má na spodní straně gumové nožičky a součástí balení je i váleček, kterým lze při mixování přitlačovat drť.

Demontovatelné díly jsou vhodné pro mytí v myčce nádobí, co umožňuje snadné čištění. Mixér je vyroben z kvalitních a zdraví neškodných materiálů.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení