Nápoj, který vám pomůže spát

Zlaté mléko

Jste ve stresu a v každodenním shonu a již téměř zapomínáte spát? Léky vám pomohou, ale výhra to není. S čajem také zcela nevyzrajete nad únavou. Co vám tedy může nejvíce pomoci? Co třeba zlaté mléko. Co je vlastně zlaté mléko?

Zlaté mléko je nápoj z jedné zázračné plodiny, která se jmenuje kurkuma. Kurkumě se říkalo „indický šafrán“, a ještě před dvaceti lety byla pro většinu Evropanů exotickou ingrediencí, která barví kari na žlutě žlutou. Ale dnes ji díky zdravé stravě znají již téměř všichni. 

Prášek z indické rostliny Curcuma longa je díky vzácné kombinaci antioxidačních a protizánětlivých účinků nenahraditelným pomocníkem při očistě těla a při boji s každodenním vyčerpáním.

Právě kurkuma je součástí zlatého mléka – společně s mlékem se z ní totiž stává dokonalý uspávací nápoj. Zlaté mléko (haldidoodh) pochází z Indie, kde si ho Indovéuž pět tisíc let podávají před spaním nebo v nemoci.

Zlaté mléko pomůže předcházet nemocem a infekcím a odbourat škodlivé toxiny z okolního prostředí. Kurkuma je totiž přírodní antibiotikum. A spolu s mlékem, které obsahuje vápník a jako teplé uklidňuje žaludek, tvoří skvělý pár.

A čím dalším nám kurkuma přispívá ke zdraví? Jako přírodním antibiotikum samozřejmě léčí chřipku i nachlazení. Poskytuje okamžitou úlevu při bolestech v krku, kašli, bronchitidě a zahlenění. Díky svým protizánětlivým účinkům je kurkuma tradičním lékem na revmatické otoky a bolest kloubů.Zlaté mléko také napomáhá přirozené detoxikaci jater a usnadňuje jim odbourat toxiny, které narušují rovnováhu v těle. Toto mléko podporuje trávení, rozzáří vaši pokožku a pomáhá tišit menstruační křeče a bolesti. Jednoduše poklad.

A jak si takové mléko vyrobit?

Podívejte se, co budete potřebovat:

2 šálky kokosového, mandlového nebo plnotučného mléka, 1 lžíce mleté kurkumy nebo kousek syrového kořene, 1/4 čajové lžičky mletého černého pepře, kousek zázvoru nakrájený na plátky, pokud nápoj vaříte z rostlinného mléka, přidejte ještě 1/2 lžičky oleje (sezamový, mandlový, kokosový), med na oslazení.

A také se vám ještě může hodit vysokootáčkový kuchyňský mixér RM-1550 s 1500 W motorem od Oravy. Tento mixér je určen na mixování tekutých, měkkých a polotvrdých potravin (dužnaté ovoce a zelenina) a na mixování mražených potravin a drcení ledu nebo na sekání ořechů, koření a podobně. Nerezový 6- čepelový nůž, kterým tento pomocník disponuje, se jen tak neotupí. Pro 100% stabilitu má na spodní straně gumové nožičky a součástí balení je i váleček, kterým lze při mixování přitlačovat drť.

Demontovatelné díly jsou vhodné pro mytí v myčce nádobí, co umožňuje snadné čištění. Mixér je vyroben z kvalitních a zdraví neškodných materiálů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *