Kvalitní okna? Vsaďte na renomovaného výrobce!

Investice do oken patří mezi ty nejdůležitější. Kvalitní okna v dlouhodobém horizontu představují významnou úsporu. V zimě drží teplo v domě, v létě se (i jejich zapříčiněním) místnosti nepřehřívají a dobré služby odvádějí i z pozice zvukového izolantu.

Na výběr máte dřevěná, plastová, hliníková, dřevěno-hliníková nebo třeba špaletová. To, jaká okna zvolit, záleží na mnoha faktorech. Vycházet v první řadě musíte z nemovitosti, pro niž jsou určena. Stejně jako každému z nás sluší určitý typ oblečení, to samé by se dalo říci i o domech a jejich oknech.

 

Okna do dřevostaveb? Jedině dřevěná eurookna

Do dřevostavby či jiné tradiční stavby jsou z tohoto pohledu nejvhodnější okna dřevěná. Sice jejich povrch tu a tam budete muset obnovit nátěrem, ale za to je budete mít pořád jako nová. Ovšem pozor, všechna dřevěná okna dostupná na našem trhu nejsou stejná! V hledáčku vašeho zájmu by měla být okna z českého mořeného dřeva, a to i v místech spojů! Svou pozornost zaměřte i na kvalitní kování.

Okna pro exkluzivní novostavbu? Investujte do hliníkových

Pro moderní budovy s velkými prosklenými plochami zase bývají jako stvořená okna hliníková. Ta si sice vyžadují o něco vyšší investici, ale věřte, že se vám vyplatí. Spolu s luxusním vzhledem se vám za ni dostane o poznání vyšší mechanická pevnost i odolnost. A téměř nulové nároky na údržbu. Pro exkluzivní novostavby s atypickými formáty skel jsou hliníková okna často jediným řešením, které moderní design domu nenaruší, ale naopak s ním přirozeně splyne.

Památkářům vyhovíte okny špaletovými

Okna do starých chalup? Většinou klasická špaletová, ze kterých už od pohledu dýchá historie. Do tradičních chalup špaletová okna jednoznačně patří. V památkově chráněných objektech se bez nich dokonce neobejdete.

Univerzální okna plastová

A okna plastová? Ta jsou taková univerzální, vhodná jak do novostavby, tak i starší zástavby. Limitováni zde budete spíše typem zasklení. Zatímco v novostavbách si můžete dovolit i trojskla, při rekonstrukcích starších objektů si většinou budete muset vystačit s dvojskly. A že se bílý plast k vašemu domu nehodí? Moderní plastová okna si už dávno nemusíte pořizovat jen v bílé barvě. Na výběr dokonce máte širokou škálu barev, z nichž si zcela jistě vyberete tu, která s vaším domem dokonale splyne. Nezaměřujte se však jen na barvu, ale i na kvalitu profilů a kování, které jsou zárukou kvalitní tepelné i zvukové izolace oken.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení